AK Parti, Tatlıses'e şans tanımadı

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in bağımsız aday olarak siyasete girme isteği AK Parti'de yankı buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Grup toplantısından önce gazetecilerin sorularını cevanlayan Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, gazetecilerin ''Tatlıses bağımsız aday olacakmış'' demesi üzerine, ''Hayırlı uğurlu olsun. Meclis renklenir. Millet seçerse, önümüzdeki dönem milletvekilleri güzel bir ses dinlemiş olur'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, 'AK Parti'ye davet etmeyi düşünüyor musunuz?'' diye sorması üzerine Fırat, ''Şu an öyle bir şey yok. Biz kimseyi davet etmeyiz. Öyle bir adetimiz yok. Milletvekilliği için kimseye davette bulunmayız. Parti teşkilatımızda çalışan arkadaşlarımız var yeteri kadar. Çalışanların hakkıdır'' dedi.
Tatlıses'in AK Parti için rakip olup olmayacağı yönündeki bir soru üzerine Dengir Fırat, ''Daha önce aday olmuştu hatırlarsanız...'' dedi. Fırat, İbrahim Tatlıses'in Türkiye'nin yetiştirdiği iyi seslerden biri olduğunu ve kendisini dinlediğini söyledi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol, İbrahim Tatlıses'in bağımsız aday olma isteğinin kendi tatdiri olduğunu ifade etti.
Tatlıses'i rakip olarak görüp görmediği sorusuna Zülfikar İzol, AK Parti'nin rakibinin olmadığını söyledi. İzol, ''Şanlıurfa'da AK Parti'nin hiçbir rakibi olamaz. Mümkün değil. Biraz zor görüyorum. Ben daha yeni Urfa'dan geliyorum. Orada ilçeleri, beldeleri, esnafı dolaştım. Herkes AK Parti diyor'' dedi.

Tatlıses ile birlikte Meclis'in renkleneceğini vurgulayan Zülfikar İzol, "Tatlıses, Urfalı bir hemşehrimiz olarak ününü dünyaya yaymış bir insandır. Biz onu sanatçı olarak seviyoruz. Kendisini dinliyorum. Meclis'te görmek isterim. Benim hemşehrimdir, olursa iyi olur'' diye konuştu. Bir gazetecinin, ''Görüşmeler arasında belki bir türkü söyleyip, sizi eğlendirir'' demesine İzol, milletvekili olduktan sonra büyük sorumluluk taşıyacağını belirtti. ''Ne yaptıysa tuttu... Şimdi milletvekili olacağım diyor, sizce olur mu?'' sorusuna ise İzol, ''Kısmet tabii... Bu işler kısmet. AK Parti'nin rakibi AK Parti'dir. Türkiye'de olduğu gibi Urfa'da da böyledir'' dedi.

AK Parti Van Milletvekili Cüneyt Karabıyık da ''Sayın Tatlıses Meclise germeli mi?'' sorusuna, herkesin TBMM'ye girme hakkı olduğunu belirterek, ''Siz ister misiniz'' sorusuna, ''Niçin olmasın? Bağımsız başkası olacağına Tatlıses girsin. Sevinirim, alkışlarız. Partimizden olmasını isteriz. Kendisini dinliyorum. Bundan mutluluk duyarız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious