AK Parti bürosuna molotoflu saldırı

  • Giriş : 19.04.2008 / 08:57:00

Manisa-Turgutlu yolu üzerinde bulunan Ak Parti İrtibat bürosuna Molotoflu saldırıda bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

25 Nisan günü 22. dönem TBMM Başkanı Manisa Milletvekili Bülent Arınç tarafından açılışı gerçekleştirilecek olan Akpınar mahallesindeki AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı İrtibat Bürosuna kimliği belirsiz kişilerce camları kırılarak Molotof kokteyli atıldı.

Gece yarısı saat 23.30’da meydana gelen olayda kimliği belirsiz üç kişi Akpınar mahallesindeki AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı İrtibat Bürosunun ara sokağa bakan bölümündeki camlarını taşlarla kırdılar daha sonra yanlarında bulundurdukları Molotoflu kokteyli yi içeri atarak kaçtı. Patlama ile irtibat bürosunun hemen yanı başında bulunan vatandaşlar kahvehaneden dışarı fırlayarak olayı polise bildirdiler.Kahvede bulunan AK Parti Akpınar Mahallesi temsilcisi İbrahim Coşkuner ise kapı açarak irtibat bürosunun daha fazla yanmamasını önledi.İrtibat bürosuna Molotof koktelyisi atıldığını öğrenen AK Parti İl Başkanı Dursun Ali Yıldız, irtibat bürosuna gelerek önce Mahalle temsilcisi İbrahim Coşkuner’den sonra olay yerine gelip incelemelerde bulunan Emniyet Müdürü Adem Aydemir’den geniş çaplı bilgi edindi.

Emniyet Müdürü Aydemir, olayla ilgili faillerin biran önüce yakalanabilmesi için her türlü eşgali değerlendirmeye aldıklarını belirterek “Bu olayın faillerini mutlak bulacağız. Kimse böylesi olaylarla halkın huzurunu bozamaz” dedi.

Manisa Emniyetine bağlı tüm birimler ise AK Parti İrtibat bürosuna yönelik Molotof kokteylisi atan kişilerin kaçtığı bölgelere yayılarak arama çalışmalarını sürdürmeye başladı.

Bu arada Olay yeri inceleme Şubesine bağlı birimler ise olay yerinde buldukları delilleri büyük bir titizlikle değerlendirmeye aldılar.

İrtibat bürosuna atılan Molotof kokteyli olayı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Manisa İl Başkanı Dursun Ali Yıldız ise “seçim büromuz 25 Nisan’da 22. dönem TBMM başkanı Bülent Arınç tarafından hizmete açılacaktı. bu olay memleketin huzurunu bozmaya çalışan pravakatör kişilerin yaptığı bir girişimdir. Kimse memleketin huzurunu bozmaya yönelik bir girişimden bulunamaz. Olay yerinde bulunan taşlar farklı yerlerden getirildiği üzerinde durulduğu tarafıma bildirildi.“dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious