AK Parti'den 'yeni devlet' açıklaması!

AK Parti'den 'yeni devlet' açıklaması!.17930
  • Giriş : 10.08.2017 / 11:08:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan kritik bir açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hükümetten açıklama geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 'yeni devlet' tartışmalarına değindi ve skandal açıklamayı yapan Ayhan Ogan'ın disipline sevk edileceğini açıkladı.

Ünal, "Bizim yaptığımız şey, devleti yeniden yapılandırmaktır.Devlet böyle bir aygıttır zaten" dedi. Ayhan Ogan'ın disipline sevk edilip edilmeyeceği ile ilgili de konuşan Ünal,"Düşüncesinin ifadesi dolayısıyla partinin bir yaptırım uygulaması için, savunma alınması gerekir. 'Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkılmasından yanayım' derse yaptırım uygularsınız. Bir yıkımdan bahsetmiyor. Hangi gerekçeyle yaptırım uygulayacaksınız" ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Mahir Ünal  NTV yayınında konuştu. Eski AK Parti MKYK üyesi Ayhan Ogan'ın "yeni devlet kuruluyor" sözleriyle gündeme gelen tartışmasıyla ilgili olarak Ünal şunları söyledi: "Sayın Oğan eski MKYK üyesi, şu an parti üyesi mi bilmiyorum. Ama Ayhan Oğan 'fikri bir söylem ortaya koydum' diyor. Oğan, 'Vesayet düzeni ortadan kalkıyor, cumhuriyetin temel ilke ve kazanımları 1960 darbesiyle ortadan kaldırıldı ve vesayet düzeni inşa edildi. Bugün bu devlet yapısı değiştiriliyor" diyor. Düşüncesinin ifadesi dolayısıyla partinin bir yaptırım uygulaması için, savunma alınması gerekir. 'Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkılmasından yanayım' derse yaptırım uygularsınız. 'Kimse yıkamaz' diyor ve devletin yeniden yapılandırıldığını, vesayet düzeninin tasviye edildiğini, cumhuriyetin temel değer ve kazanımları etrafında devletin yeniden inşa edildiğini söylüyor..."

AK PARTİ'NİN YENİDEN YAPILANDIRILMASI

AK Parti'nin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili de konuşan Ünal, "Genel başkanımız partiyi yeniden yapılandırıyor. Bu yaparken yorgun olanlar varsa kenara çekilsin diyor. AK Parti'nni ilkelerniden edğerlerinden ayrılan kim varsa onunla yola devem etmeyeceğiz" dedi.

'ERKEN SEÇİM YOK'

Erken seçim tartışmaralıyla ilgili de konuşan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal seçimlerin zamanında yapılacağını açıkladı.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*