AK Parti ek süre isteyebilir

AK Parti ek süre isteyebilir.9127
  • Giriş : 27.04.2008 / 08:44:00

Kapatma davasıyla ilgili soruları yanıtlayan Başbakan Erdoğan, ek süre isteyebileceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 23 Nisan Resepsiyonu’nda dile getirdiği, parti kapatmalarına yönelik davalar için “kesinleşmiş mahkeme kararları” formülü konusunda, “Var olan süreç içerisinde böyle bir adım atmanın doğru olup olmadığı konusunda henüz bir karar vermediklerini” söyledi.

Erdoğan, dün Türkiye-Suriye Ekonomi Forumu Birinci Toplantısı’na katılmak üzere Suriye’ye hareketinden önce, Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

Bahçeli parti kapatmalarıyla ilgili dava açılabilmesi için iddialar konusunda en az “kesinleşmiş mahkeme kararı” bulunması koşulunu öngören bir değişiklik önermişti. Bu formülü “olumlu gördüğünü” belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Var olan süreç içerisinde böyle bir adım atmanın doğru olup olmadığı konusunda henüz bir karar vermedik, sürece yönelik olarak da milletvekilleriyle yapılan toplantılar devam ediyor. Önümüzdeki hafta toplantılardan sonra savunmaya yönelik adımı atıp atmamaya karar vereceğiz. Bunun sonucunda süreci hızlandırma konusunda karar vereceğiz.” Erdoğan, “Süreci hızlandırmaktan ek süre talebini mi kastediyorsunuz” sorusuna, “evet” yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious