AK Parti geçersizlere itiraz etti

AK Parti geçersizlere itiraz etti .7245
  • Giriş : 23.07.2007 / 16:59:00

Manisa'da 19 bin oy geçersiz sayıldı. AK Parti itiraz etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Manisa Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik, yönetim kurulu üyeleri ile Manisa Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, 5’in üzerinde geçersiz oy çıkan sandıkların yeniden sayılması için Manisa Merkez İlçe seçim Kuruluna itiraz dilekçesi verdiklerini söyledi.

İl genelinde 19 bin oyun geçersiz sayılmasının, millet iradesine ters düştüğünü ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"Her sandıkta 3-4 geçersiz oy çıkabilir bu doğaldır. Biz biliyoruz ki, bazı köylerimizde AK Parti hanesinde evet mührü basılmasına rağmen yuvarlağın içine gelmediği nedeniyle geçersiz sayılmış oylar var. Aynı durumda olan birçok yer biliyoruz. Bu, millet iradesine terstir.

Vatandaş AK Parti’ye açık olarak oy vermiştir ama yuvarlağın yerine ambleme veya hanenin içinde evet mührü olduğu için bu oylar geçersiz sayılmıştır. Bizim talebimiz geçersiz sayılan ve sandık numaraları ile belirttiğimiz sandıkların yeniden sayılmasıdır."

Çelik, "Yaklaşık olarak bin 500 oydan bahsediliyor. Aslında bu da çok önemli değil. Biz millet iradesinin tam olarak tecelli etmesi için geçersiz sayılan oyların fazla olduğu sandıkların yeniden sayılmasını istiyoruz. Tüm ilçelerdeki ilçe başkanlarımız da seçim kurullarına itiraz dilekçelerini verdi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious