'AK Parti gibi halkın içine girin'

  • Giriş : 19.02.2006 / 00:00:00

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Amasya Milletvekili Akif Gülle, muhalefet partileri sözcülerine, "Fildişi kulelerinizde oturup meclis basın ofisinden konuşacağınıza, AK Parti gibi halkın içine girin." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gülle, "Yaz tatilinde köylerde olduğumuz gibi kongre sürecinde de yine vatandaşlarımızla beraberiz. Ama özellikle ana muhalefet partisi ve bazı sözcüleri ne hikmetse söyleyecekleri bütün sözlerini ya genel kurulda veya genel kurula 100 metre mesafedeki meclisteki basın ofisinden iletmekten ibaret bir politika yürütüyorlar. Başta ana muhalefet partisi ve sözcüleri olmak üzere; fildişi kulelerinizde oturup sadece meclisteki basın ofisinden bir şeyler konuşacağınıza AK Parti kadroları gibi halkın içine girin, halkla bütünleşin, söyleyeceğinizi bizzat halka söyleyin veya halkın size neler diyeceğini buralardan dinleyin." diye konuştu.

CHP'nin bu ülkeye ümit vermediğini iler süren Gülle, "Ülkenin geleceği için proje, fikir veya düşüncesi olmayanlar ancak adeta mikrofon gibi Ankara'dan konuşmayı kendilerine bir üslup olarak seçebilirler. CHP'nin yaptığı da Türkiye'de bundan ibarettir. Bunun içindir ki geçen her gün AK Parti güçlenerek yoluna devam ederken kar gibi eriyen muhalefet partisinin oluşması da bundan kaynaklanmaktadır." dedi.

Türkiye'nin AK Parti'ye olan inanç ve güveninin her gün biraz daha tazelendiği ve arttığını ifade eden Gülle, "2007 Kasım'ındaki seçimlerde daha güçlü bir halk desteğiyle AK Parti'nin ikinci iktidar dönemini de başlatmış olacağız. Buna Türkiye'nin ihtiyacı var ve görünen de bu yönde." şeklinde konuştu.

Gülle, Hamas'ın lideri Meşal'in Türkiye'yi ziyaretine tepki gösterilmesiyle ilgili olarak da

"Türkiye'ye, Filistin'de yapılan demokratik bir seçim neticesinde iktidar olabilecek kadar halk desteğini alan bir partinin mensupları gelmiştir. Gelen bir şahıs değil. Muhtemelen hükümeti kuracak bir partinin mensuplarıdır. Partimizle görüşmeler yapmıştır. Görüşmeler sonunda yapmış oldukları açıklamalarda Türkiye'nin bilgisi ve birikimine güvendikleri, Türkiye'nin tavsiyelerini almak ve bundan sonra yapacakları işler konusunda, bir iktidar partisi olarak yapacakları işler konusunda Türkiye'nin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini ifade etmişlerdir. Türkiye'de AK Parti'li yetkililer de bu konuda kendileri için uygun gördükleri öneri ve tavsiyelerini ifade etmişlerdir. Bundan hiç kimsenin alınmasına, yadırgamasına veya farklı noktada değerlendirmesine hiç gerek yok." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yapılan eylemlere değinen Gülle, "Marjinal grupların eleştirmesi bizim için ölçü değil. AK Parti'yi her şeyden önce tabi muhaliflerimiz eleştiriyor. 'Artık Türkiye'de siyasette hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' dedik. Siyasette çığır açtığımıza inanıyoruz. Eski siyaset tarzında siyaset yapmak isteyen insanlara siyaset meydanında ekmek kalmadığını söyledik. Hala eski alışkanlıklarını, siyaset etme tarzını devam ettirmek veya ancak bununla nemalanabileceklerini düşünenler, 'Ya niye bizim eski siyaset anlayışımızı değiştirdiniz, ne kadar güzeldi' mantığına haiz olanlar bizi en çok eleştirenlerdir. Çünkü bu meydanda onlara fazla bir şey kalmadı." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious