AK Parti heyeti asansörde mahsur kaldı

  • Giriş : 28.05.2007 / 21:02:00

Düzce Üniversitesi'ne yeni atanan Rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu'na hayırlı olsun ziyareti için Beciyörükler'deki üniversite kampüsüne giden AK Parti heyeti asansörde mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu'na hayırlı olsun ziyareti için üniversite kampüsüne giden AK Parti heyeti asansörde mahsur kaldı. 21 kişilik asansöre binen ve içlerinde İl Başkanı Fevai Arslan, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Keskin, Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Günal'ın da bulunduğu 18 kişilik AK Parti heyeti asansörün bozulması sonucu uzun süre kurtarılmayı bekledi.

Üniversite görevlileri de asansörün çalışmadığı ve bozulduğunu anlar anlamaz hemen Yapı İşleri Daire Başkanlığı'ndan görevli çağırdı. Ancak aradan geçen zamana rağmen asansörle ilgilenecek teknik ekibin gelmemesi nedeniyle çareyi tahta ve levyelere sarılmakta buldular. Kalın tahtalar ve levyelerle asansörü açmaya çalışan üniversite görevlilerinin tüm çabalarına rağmen asansör açılmadı. Aradan geçen 20 dakika sonunda da asansör içinde mahsur kalan AK Partililere aralanan kapıdan su takviyesi yapıldı.

Tüm bu uğraşlar da çaba vermeyince asansörle ilgili yetkili firma aranarak teknik servisin gönderilmesi istendi. Ancak asansör firmasının merkezinin Düzce dışında olduğu ve Düzce'deki şubesine de telefon ile ulaşılamadığı bilgisi verildi. Yaşanan tüm bu gelişmeler karşısında Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu da 5. kattaki odasından bodrum kata inerek gelişmelerle ilgili bilgiler aldı.

Yaşanan bu talihsizlik karşısında oldukça üzüldüğü gözlenen Şerifoğlu, görevlilere "Yok mu bu asansörün bir anahtarı" diyerek gerekenin yapılmasını istedi. Yarım saate yakın asansörde havasız kalan partililer oldukça zor anlar yaşarken, partinin Gençlik Kolları Başkanı Ömer Mercan ve gençlik kolları üyeleri asansörü açabilmek için uzun süre çaba sarf etti.

Aradan geçen dakikalar sonunda kalın tahtalar ve levyelerle yapılan müdahaleler sonuç verdi. Asansörün açılmasıyla birlikte yarım saat asansörde mahsur kalan Ak Partililer soluğu açık havada aldı. Açık havada kısa süreli dinlenen partililerin oldukça terledikleri de gözlendi.

AK Parti İl Başkanı Fevai Arslan, olur böyle şeyler diyerek "Burası yeni bir bina. Asansörde 21 kişilik yazıyordu. Bizde 18 kişi bindik ve asansörde mahsur kaldık. Her işte bir hayır vardır." dedi.

Rektör Şerifoğlu da yaşanan bu talihsizlik nedeniyle kendisini ziyarete gelen partililerden özür diledi. Şerifoğlu ve AK Parti heyeti daha sonra merdivenleri kullanarak Şerifoğlu'nun beşinci kattaki odasına hep birlikte çıktı. Bu arada yarım saat asansörde mahsur kalan AK Partilileri İl Başkanı Fevai Arslan'ın "Arkadaşlar kendinizi tavafta hissedin. Orası daha sıcak. Sakin olun" diyerek teselli etmeye çalıştığı öğrenildi.

Ziyarette bulunan partili bayanların beylere nazaran daha soğukkanlı olduğu gözlendi. Öte yandan AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Saydam'ın "Arkadaşlar bu sefer merdivenle çıkalım" demesiyle kahkaha tuhafı koptu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious