AK Parti hükümeti bu dönem işsizlik soruna yönelecek

  • Giriş : 26.08.2007 / 17:04:00

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ''Hükümet bu dönem işsizlik soruna yönelecek'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Unakıtan, eşi Ahsen Unakıtan, AK Parti Eskişehir milletvekilleri Murat Mercan, Nedim Öztürk ile birlikte 14. Geleneksel Ertuğrulgazi Şurası ve Yörük etkinliklerine katıldı.

Unakıtan, yaptığı konuşmada, geçmişini öğrenmeyen, atalarına saygı duymayan milletlerin geleceğe yürüyemeyeceğini belirterek, Türk milletinin bir bütün olduğu ve bu bütünülüğü kimsenin bozamayacağını kaydetti.

Türk milletinin bütünlüğüyle ilgili olarak zaman zaman bazı sıkıntılarla karşılaştığını ifade eden Bakan Unakıtan, şöyle konuştu:

''Yüce Türk milleti bunların üstesinden gelmeye muktedirdir. Atatürk'ün kurduğu cumhuriyet sonsuza dek devam edecektir. Türk milletinin bayrağı, vatanı birdir. Milletini sevmek, milliyetçilik demek, millete hizmet demektir. Bu milletin bayrağını yukarıya taşımaktır. Milletin güçlü olması ekonominin güçlü olmasından geçer. İnsana hizmet et ki devlet yücelsin felsefesini uygulamaya çalışıyoruz. Atalarımızdan aldığımız ışıkla modern cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ün gösterdiği ilkeler doğrultusunda çağdaş ülkeler seviyesini geçmek için çaba gösteriyoruz.''

Bakan Unakıtan'ın eşi Ahsen Unakıtan, etkinlikler öncesi hamur açtı. Bakan Unakıtan'a Yörük erkeklerinin giydiği giysi giydirildi. Daha sonra Ahsen Unakıtan'a bir teşekkür plaketi verildi. Odunpazarı Belediyesi Mehter takımı etkinlik kapsamında gösteri sundu. Mehter gösterisinin ardından ardından cirit oynandı.

Partisinin il teşkilatındaki toplantıya katılan Bakan Unakıtan, Türk milletinin seçimlerde olgunluk içinde kendisine düşen görevi yaptığını belirterek, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin de olgunlukla geçtiğini kaydetti.

Gelecek haftanın Türkiye için önemli bir hafta olacağını ifade eden Bakan Unakıtan, şöyle konuştu:

''Hükümet kurulduktan sonra Meclis 1 Ekim'e kadar ara verir. Daha sonra Meclis'in yasama görevleri hızlı bir şekilde başlayacak. Maliye bütçelerinin verilişinin son günü olan 17 Ekim de Meclis'te Türkiye bütçesi görüşülmeye başlayacak. Önemli olan kararlar da Meclis görüşülmeye başlayacak. Türkiye'nin en büyük sorunu işsizliktir. Hükümet bu dönem en çok işsizlik soruna yönelecek.''

Bu arada Bakan Unakıtan, AK Parti Eskişehir İl Başkanlığını ziyaret eden CHP Eskişehir milletvekili Murat Sönmez ve CHP Eskişehir İl Başkanı İsmet Süder ile görüştü. Toplantı basına kapalı gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious