AK Parti iktidarı ne zaman sona erer?

AK Parti iktidarı ne zaman sona erer?.10245
  • Giriş : 10.12.2008 / 14:50:00
  • Güncelleme : 10.12.2008 / 13:39:30

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol: Üç büyük kent, CHP'nin eline geçtiği gün, AKP'nin iktidarı sona erecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP İzmir İl Başkanlığındaki bayramlaşma törenine TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İl Başkanı Kemal Karataş, CHP'li ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.
Kemal Anadol, törende yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ısrarla İzmir'i istediğini kaydederek, şunları söyledi:

''İzmir tartışma konusu değil. Büyükşehiri de alacağız ilçeleri de alacağız. Türkiye'nin başkentini ağzı bozuk, vatandaştan topladığı doğal gaz paralarını vermeyen Ankara Büyükşehir Belediyesini iflas ettiren Gökçek'ten alacağız. Bizans'ın, Osmanlı'nın, Cumhuriyetimizin damgası vurulan İstanbul'u, toplam 10 bin imar plan değişikliği yapılarak rantçılara teslim edilen İstanbul'u, AKP'nin elinden alacağız. Üç büyük kent, AKP'nin elinden CHP'nin eline geçtiği gün, AKP'nin Türkiye'deki iktidarı son bulacak.''

SEÇMEN KÜTÜĞÜNE İLİŞKİN İDDİALAR

Siyasal konjonktürün AK Parti'nin aleyhine döndüğünü iddia eden Anadol, şöyle devam etti:

''seçim sandığını Zati Sungur kutusuna çevirme çabaları çıktı karşımıza. Seçmen kütükleri tartışma konusu olursa orada yapılan seçimlerin meşruiyeti çok tartışılır. AKP iktidarı adrese dayalı sayım sistemine göre birtakım listeler ilan etti. Cumhurbaşkanlığı referandumunda oy kullanan yüz binlerce seçmen yeni kütüklerde yok. O sırada ortada görünmeyen 6 milyon kişi yeni kütüklere ilave edildi. Cemaatlerin cirit attığı Pursaklar var. Pursaklar'dan bir vatandaş gidiyor Çankaya Nüfus Müdürlüğüne başvuruyor. Müdürlüğün inceleme yetkisi yok. Çankaya muhtarına yazı yazıyor. Onlar otomatikman seçmen olacaklar. YSK Başkanı'na sesleniyorum, boş arsalara hayali seçmen dolduran, 40 sene evvel ölen insanları seçmen ilan eden TÜİK yetkilileri hakkında işlem yapacak mı?''

Yerel seçimlerin şaibeli hale getirildiğini iddia eden Kemal Anadol, vatandaşın rahatlatılması için askı sürelerinin uzatılması gerektiğini savundu.

Seçmen listelerini Adalet Bakanı'nın savunduğunu söyleyen Anadol, ''Vatandaş şikayetçi, o zaman siz bu TÜİK'in yaptığı oyunlara ortak mısınız sayın Adalet Bakanı? Ne yaparlarsa yapsınlar CHP'nin 29 Marttaki başarısını engelleyemeyecekler'' diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KOCAOĞLU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da CHP olarak İzmir'deki güçlerini 22 Temmuz ve 2004'deki seçimlerde gösterdiklerini söyledi.

CHP'nin içindeki kırgınlıkların bitmesi gerektiğini ifade eden Kocaoğlu, ''Önce yerel seçimlerde, sonra genel seçimlerde zaferi kucaklamak zorundayız. Kimsenin kimseye söyleyecek lafı olmamalı. Parti içindeki negatif enerjiyi engellememiz, hep pozitif yaklaşımla partimizin İzmir'deki iktidarını sürdürmemiz gerekiyor'' dedi.

Parti içindeki çekişmeler bir kenara bırakıldığında sadece İzmir'in değil birçok yerin büyükşehir ve ilçelerinde CHP'nin iktidara geleceğini savunan Aziz Kocaoğlu, ''Halk bizden umut bekliyor'' diye konuştu.

İL BAŞKANI KARATAŞ

CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş da ''Bir rüyam var. Barış içinde olalım, İzmir'i yeniden sosyal demokrat kadrolarla dizayn edelim'' dedi.

Yerel yönetimlerde taşeronların olmamasını hayal ettiğini söyleyen Karataş, şöyle konuştu:

''İzmir'e Konak Meydanı'ndan binlerce turistin geleceği, oradan Agora'ya, oradan Kadifekale'ye ulaşabilecekleri bir rüyam var. İzmir'in her tarafından gecekonduların kaldırıldığı bir rüyam var. Yeşildere'de turistlerin gondollarla gezdiği, dere kenarında çay bahçelerinin bulunduğu bir rüyam var. Belediyeye başkan değil, İzmir'e başkan olacak bir hayalim var. Sosyal demokrat kimlikli aslan gibi belediye başkanı hayalim var. Bunları gerçekleştirecek sizlersiniz. Görevdeki arkadaşlarım ve göreve talip olan arkadaşlarım.''

Salonun yetersizliği nedeniyle geç başlatılan bayramlaşma töreninde, ilçe belediye başkanları da partililerin bayramını kutladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*