AK Parti il başkan adayları gençliğin karşısına çıktı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı'nın düzenlediği 5. İl Danışma Meclisi toplantısı, Özdere Grand Efe Otel'de yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplantının açılışında konuşan Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Zafer Kürkçü, adayların listelerinde gençlikten daha çok isim beklediklerini ifade ederek, "Gençlik kolları teşkilatlarında yer alan 47 arkadaşımız, aynı zamanda il kongre delegesidir. 30 yaşın altında ise 60 delege bulunmaktadır. Bu sebeple gençlik kolları olarak il kongresinde belirleyici bir rol oynayacağız. Aday olan büyüklerimizden, öncelikli olarak gençlik kollarından isimleri listelerine almalarını bekliyoruz. Önümüzdeki seçimlerde belediye meclisi ve il genel meclisi listelerinde daha çok genci görmek istiyoruz." dedi.

İl Başkanı Aşlık ise gençlik kollarından birikimli, kapasiteli, özverili ve güçlü isimler beklediğini ifade ederek, "Öyle isimler verin ki ileride il başkanlığı yapabilecek kapasitede olsun. Bu arkadaşlarımızı en iyi şekilde değerlendiririz. Gençlik bizim için çok önemlidir." diye konuştu.

Başkan adayı Sürekli de, geçmişini anlatarak başladığı konuşmasında, listesinde gençlik kollarına yer vermek için çalışma yaptığını ifade etti. Sürekli, "Gençlik kollarımıza yönelik ciddi çalışmalarımız ve projelerimiz var. İl başkanı olursam, gençliğimizin dinamizminden en iyi şekilde yararlanacağım." dedi.

Kabak ise AK Parti gençliğine birlikte çalışıp 2007 genel ve 2009 yerel seçimlerinde başarılı olma sözü verdiğini vurgulayarak, "Birlikte çalışacağız ve birlikte başarılı olacağız. Başarılı olurken de gençliğimizin katkılarını hiçbir zaman gözardı etmeyeceğiz, en iyi şekilde değerlendireceğiz." diye konuştu.

İki gün süren il danışma meclisi toplantısının ilk gününde adayları dinleyen AK Partili gençler, ikinci gün istişare toplantısı yaparak ilçelerin problemlerini tespit etti. İl başkan adaylarından ilçelerdeki gençlik kollarında bir oda ve bilgisayar talebinde bulunduklarını ifade eden Gençlik Kolları İl Başkanı Kürkçü, "İlçelerimizle irtibatımızın daha sağlam yürütülmesi için ilçe binalarımızda ayrı bir oda ve bilgisayar talebimize olumlu cevaplar aldık." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious