AK Parti il başkanı serbest bırakıldı

AK Parti il başkanı serbest bırakıldı.8115
  • Giriş : 08.09.2008 / 22:58:00

Batman'da ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece serbst bırakılan AK Parti İl Başkanı Ömer El'den sert açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Batman da yapılan bir takım ihalelere fesat karıştırıldığı yönünde haber alan polis zıpkım adlı operasyonla 18 kişiyi gözaltına alarak adliyeye sevk etti. Göz altına alınan şahısların telefon kayıtlarında Batman AK Parti  İl başkanının telefonun da takılması savcılık İl Başkanı Ömer El'in ifadesine başvurdu. Bu gün saat 16:00 sularında Batman adliyesine gelen AK Parti İl Başkanı Ömer  El savcıya ifade verdikten sonra serbest kaldı. İl başkanı Ömer El yazılyı olarak yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında şu görüşlere yerv erdi.
 
KAMUOYUNA DUYURU
 
Batman Emniyet Müdürlüğü tarafından İlimizde düzenlenen bir operasyon kapsamında ismim talihsiz bir şekilde gündeme getirilmiş ve siyasi kimliğim nedeniyle de maksatlı olarak sansasyon malzemesi yapılmıştır.

Bu operasyon kapsamında Emniyet güçlerince binlerce telefon görüşmesi teknik takip altına alınmış olup, görüşmeler içerisinde sadece bir tanesi şahsımla ilişkilendirilmiştir.

Bu görüşmede de her hangi bir suç unsuru bulunmamaktadır. İçerik olarak sanıklardan biri yaklaşık bir yıl önce soruşturma konusu olaylarla ilgisi olmayan bir konuda benden yardım istemiştir. Benimle ilgili kopartılan tüm fırtına bundan ibarettir. Bana yöneltilen etik dışı, menfaat içeren ve somut hiçbir suçlama bulunmamaktadır.

Konu gündeme geldiğinde ise birinci dereceden bir yakınımın önemli rahatsızlığı nedeniyle ailemle birilikte il dışındaydım. Olayı öğrenir öğrenmez ilk mesai günü gelip gerekli beyanları Cumhuriyet Başsavcılığına yaptım. Hukuka saygım sonsuzdur. Yapılacak yargılama sonrasında gerçekler ortaya çıkacaktır.

Konu bu iken, olayın siyasi kimliğim ve partimle ilgili saldırgan kampanyaların içine dahil edilmesi ise maksatlı ve bilinçli bir şekilde yapılmıştır.

Bizi hedefe tahtasına oturtanların asla bizim kadar temiz toplum sevdalısı olamazlar. İsmim üzerinden partime ve davama yapılan çirkin ve ahlaksız saldırıların hukukla, ahlakla, vicdanla ve insafla izahı mümkün değildir.

Ben ve yönetimim dimdik ayaktayız ve bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Batman halkının hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Bizim akçeli işlerle, menfaat şebekeleriyle, kanunsuz eylemlerle hiçbir zaman işimizi olmamıştır. Bundan sonrada olmayacaktır.
 
Ömer EL

AK Parti Batman  İl Başkanı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*