'AK Parti ile siyasete kalite geldi!'

  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, bundan sonra Türkiye'nin kötü yönetimleri hiçbir şekilde kabul edemeyeceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya, Isparta ve Burdur'daki AK Partililer, pazar günlerini kurum içi eğitim çalışmasına ayırdı. Partinin Genel Başkan yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nihat Ergün ile Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, sırasıyla bu 3 ildeki teşkilat yöneticilerine seminer verdi. Burdur'daki eğitim seminerine Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik ile Mehmet Alp, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, İl Başkanı İbrahim Ekici, AK Partili ilçe belediye başkanları, genel meclis üyeleri ve parti yönetimindekiler katıldı.

Programın açılış konuşmasını Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya yaptı. Akkaya'dan sonra kürsüye çıkan Milletvekili Özçelik, 3 Kasım 2002'nin tarihi günlerden biri olduğuna dikkat çekti. O tarihten sonra Türkiye'de çok şeyin değiştiğini bildiren Bayram Özçelik, "Vatandaş güvenmediğini için devlete vergisini vermek istemiyordu. Çiftçimizin arsası, evi hacizli durumdaydı. Köyden kente göçüşün önüne geçilemiyordu. Ancak şu an her şey güzele doğru hızla ilerliyor." diye konuştu.

Eğitim, sağlık gibi sektörlerde yapılan çalışmalar ile Türkiye'yi yıllarca ileriye taşıdıklarını belirten Özçelik, duble yol çalışmaları ile de imkansız görünenleri yapmaya çalıştıklarını aktardı. Yapılan hizmetlerin sayılması için saatlerin hatta günlerin yetmeyeceğini vurgulayan Özçelik, "Bizim sermayemiz millet ve devlet. Yatırımlarımız ise ayırt edilmeksizin tüm insanlarımız için. En büyük zenginliğimiz doğru, dürüst ve açık olmamızdır. Partimizin çalışmalarını hakkıyla anlatabilirsek önümüzdeki seçimlerde daha büyük ve kuvvetli oluruz." diyerek partililerinden köylerdeki çalışmaları arttırmalarını istedi.

Partinin Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise daha çok KKTC ile ilgili politikalarda kendilerine yöneltilen suçlamalara cevap verdi. Milliyetçiliğin ülke sorunlarını sandıktan sandığa taşımak olmadığını söyleyen Yazıcı, bunların ortaya konulup çözüm yolu aranmakla çözülebileceğini kaydetti. Yazıcı, "Kıbrıs konusunu yıllardır sandık sorunu haline getirenler, bugün bizim çalışmalarımızı yavru vatanı satmak olarak algılıyor. İlk kez bizim dönemimizde KKTC Cumhurbaşkanı başka ülkeler tarafından kabul edilmeye başlandı. İlk kez dış ülkelerin temsilcileri KKTC'de temaslarda bulundu. İnşallah yine bizim dönemimizde yavru vatan meselesi bizim lehimize sonuçlanacak." dedi.

Eski Başbakanların Türkiye'yi yabancı ülke başkanları karşısında temsil ettikleri tablo ile Tayip Erdoğan'ın ziyaretlerinin kıyaslanmasını isteyen Yazıcı, sözlerini şu şekilde sonlandırdı; "Yaptığımız çalışmaları anlatacak kadar bile zamanımız olmuyor. O yüzden bundan sonra il ve ilçe teşkilatlarımıza daha fazla görev düşüyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious