AK Parti Isparta İl kongresi ileri bir tarihe ertelendi

  • Giriş : 04.06.2006 / 00:00:00

AK Parti Isparta İl kongresi ileri bir tarihe ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan'ın parti içinde ayrımcılık yapıldığını söylemesi ve tek listeyle seçime gidilmemesi üzerine seçimin ertelendiği ileri sürülürken, divan, gündem yoğunluğu ve saatin ilerlemesi nedeniyle seçimi ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı AK Parti Isparta 2. Olağan Kongresi, Başbakan'ın salondan ayrılmasından sonra ileri bir tarihe ertelendi. Nevşehir Milletvekili Rıdvan Köybaşı'nın Başkan olduğu Divan Kurulu, saatin geç olması ve gündem yoğunluğunu gerekçe göstererek kongrenin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. Seçimin tek listeyle olması beklenirken ikinci bir liste ve üç başkan adayı olması üzerine Başbakan Erdoğan'ın kongrede birilerinin AK Parti içine virüs sokmaya çalıştığını ve bu çabaların devam ettiğini açıklamasının, ertelemede etkili olduğu söylendi. Birlik ve beraberliğin zaafa uğraması durumunda yaralanmaların başlayacağına dikkat çeken Erdoğan, durumun idrakinde olamayanlar olduğuna dikkat çekti. Seçimde, önceki gün Ankara'ya giderek Genel Merkez'le görüşen İskender Aydoğdu ve Mustafa Senirli'nin tek liste iki adayla seçime gitmesi beklenirken, Isparta İl Başkan Yardımcısı Kadir Ünlü'nün ayrı bir liste daha hazırlayarak seçime girmesinin Erdoğan'ın ağır konuşmasına neden olduğu bildirildi. Belli şeyleri paylaşamayanların olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Ama bu sorun halledilmediği taktirde güçlenmekte olan bu hareket yara alır. Birlik, beraberlik içinde bu hareketi daha güzel günlere götüreceğiz." dedi. Hükümet olarak gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Erdoğan, "Gündüzümüze gölge düşürmeye çalışan olursa yolları ayırırız." diyerek üstü kapalı göndermede bulundu. Şu anda çok şeye sabrettiklerini anlatan Başbakan, zamanı geldiğinde bir çok konuda açıklama yapacaklarını sözlerine ekledi.

Erdoğan, AK Parti'nin kimsenin figüranı olmadığını belirterek, "Bu partiyi millet kurdu, Ahmet, Mehmet değil. Biz milletimize güveniyoruz." dedi.

Ak Parti Isparta 2. Olağan Kongresi, ileri bir tarihe ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious