" />

AK Parti İstanbul mitingi ne zaman? AKP Ankara mitingi ne zaman?

AK Parti İstanbul mitingi ne zaman? AKP Ankara mitingi ne zaman?.53769
  • Giriş : 09.06.2013 / 11:19:00

AK Parti iki büyük miting yapma kararı aldı. İşte AK Parti'nin İstanbul ve Ankara mitingi haberi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


AK Parti MKYK toplantısından Ankara ve İstanbul'da iki büyük miting yapma kararı çıktı.

Ankara ve İstanbul'da yapılacak 'Birlik ve Beraberlik' mitingleri 15 Haziran cumartesi günü Ankara'da, 16 Haziran pazar günü İstanbul'da Kazlıçeşme Meydanı'nda yapılacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin en üst karar alma organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleriyle bugün İstanbul'da bir araya geldi. Toplantıdan iki büyük miting yapma kararı çıktı.

Ankara ve İstanbul'da yapılacak olan mitinglerle 'Birlik ve Beraberlik' mesajının verilmesi amaçlanıyor.

AK Parti’den, Gezi Parkı eylemlerine yönelik karşı adım geldi. AK Parti’nin dün İstanbul’daki MKYK toplantısından Ankara ve İstanbul’da iki miting kararı çıktı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, 15 Haziran Cumartesi günü Ankara’da, 16 Haziran Pazar günü de İstanbul Kazlıçeşme’de partisinin düzenleyeceği mitinglerle meydanlara çıkacak. Gezi Parkı eylemlerine yönelik, “Yüzde 50’yi evinde zor tutuyorum” diyen Erdoğan, bu mitinglerde gövde gösterisi yapacak. Hazırlıkları için kolların sıvandığı bu mitinglerin yaygınlaştırılması için de çalışmalar başladı. Erdoğan, MKYK’da Gezi Parkı eylemleri için, “istikrar hedef alınıyor” değerlendirmesi yaptı, iç ve dış destekçileri olduğunu belirttiği bu eylemleri bir çok çevrenin kullandığını savundu. Erdoğan, İstanbul ve İzmir’deki gösterilerde polisin tutumu nedeniyle hedef haline gelen vali ve emniyet müdürlerine de sahip çıktı.

Öte yandan Borsa İstanbul'da aracı şirket personeli Nilgün Yılmaz ile borsa çalışanı Namık Kemal Aydın, Yıldız Parkı içindeki Çadır Köşkü'nde düzenlenen törenle evlendi.

Başbakan Erdoğan, nikah törenine eşi Emine Erdoğan ile birlikte katıldı. Erdoğan ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun şahitlik yaptığı nikahı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Göksel Gümüşdağ kıydı. Törene, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Turhan ile davetliler katıldı.

Erdoğan, söz vermişti

Borsa İstanbul'un faaliyete başlaması dolayısıyla 5 Nisan'da İstinye'deki merkezinde düzenlenen ilk gong törenine katılan Başbakan Erdoğan, seans salonunu gezdiği sırada nişanlı olduklarını öğrendiği Nilgün Yılmaz ve Namık Kemal Aydın ile sohbet etmişti. Erdoğan, bir süre telefonda konuştuğu Nilgün Yılmaz'ın annesine kızının nişanlısıyla hala neden evlenmediğini de sormuştu. Erdoğan, ''Senin kız nişanlı değil mi? Neden hala bekliyor? Evlilik hayırdır. Evlendiği anda bereket artar. Birbirlerine de yakışmışlar. Nikahı kıymak suretiyle bu işi bitirmek lazım'' demişti.

Nilgün Yılmaz'ın bunun üzerine ''Nikah şahidimiz olur musunuz?'' diye sorduğu Erdoğan da şahitlik yapma sözü vermişti.

Yenişehirlioğlu'nun kızının nikahı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yazar Bahadır Yenişehirlioğlu'nun kızının nikahında şahitlik yaptı. Aliye ile Bahadır Yenişehirlioğlu'nun kızı Neyir Yenişehirlioğlu ile Zehra ile Nusret Akbulut'un oğlu Necip Akbulut, Kuleli Yakamoz Restoran'da düzenlenen törenle evlendi.

Nikahta, Başbakan Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Arınç şahitlik yaptı. Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da katıldığı nikah töreni, basına kapalı gerçekleşti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*