AK Parti İstanbul'da destek Babuşcu'ya

AK Parti İstanbul'da destek Babuşcu'ya.10381
  • Giriş : 17.06.2009 / 16:22:00

İstanbul B. Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilçe belediye başkanları ile partinin ilçe başkanları, İstanbul 3. İl Kongresi'nde mevcut il başkanı Aziz Babuşcu'ya destek vereceklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emirgan'daki Beyaz Köşk'te düzenlenen ve ilçe belediye başkanları ile AK Parti ilçe başkanlarının da katıldığı basın toplantısında konuşan Topbaş, siyasi partilerin demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olduğunu belirterek, İstanbul'un, Türk siyasi hayatında önemli bir yer tuttuğunu, siyasi hayatı şekillendirdiğini söyledi.

Her kongrenin partinin dinamiklerini harekete geçirmek, heyecanı pekiştirmek ve hizmeti daha iyi düzeye taşımak anlamında önem taşıdığını ifade eden Topbaş, ''Duruşu, tavrı, tarzı, güvenilirliği, samimiyeti ve özverisiyle beyefendi bir insan olan Aziz Babuşcu görevini başarıyla yürüttü. Parti örgütümüz ve teşkilatlarımız, görevinin devamını istemekte. Böyle bir kişiliğe sahip olan bir insan kolay kolay bulunmaz. Özellikle söylediğinin arkasında duran, adam gibi adam olduğu için parti örgütümüz kendisine bu dönemde il başkanımız olarak devam etmesi konusunda destek veriyor'' diye konuştu.

Siyasi partilerin sadece seçim dönemleriyle sınırlı görevleri olmadığını, ülke yönetiminde söz sahibi olmak ve ülkeyi şekillendirmek adına yetki istediğini vurgulayan Topbaş, bazı çevrelerin AK Parti'nin iktidarını istemeyebileceğini, bazı çevrelerin menfaatlerine de dokunmuş olabileceğini kaydetti.

Topbaş, aklı selim olanların, yapılan işleri değerlendirenlerin AK Parti'nin devamının bu ülke için bir fırsat ve başarısının gelecek adına önemli olduğunu göreceğini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Türkiye'nin en büyük partisi olarak hedefte olmak kaçınılmazdır, doğrudur. Değişik çevrelerden farklı manipülasyonlar üzerimize etkileşim olarak gelmeye çalışacaktır. Bize düşen Şeyh Edebali'nin dediği gibi kendimizi bilmek ve ona göre hizmetimizle bu ülkeye onurla ve gururla hizmet etmeyi şiar edinmektir. Büyük kongre önündeki en büyük il kongresi İstanbul'da yapılacak. Buradaki birlikteliğimiz, beraberliğimiz, gücümüz ve yansımamız dostları sevindirecek ama diğerlerini bir farklı düşüncelere sevk edecektir. seçim meydanlarında sarsılamayan bu partinin başka türlü sarsılmasını düşünenler olabilir. Burada İstanbul'u yöneten belediye başkanları, meclis başkanvekilleri, grup başkanları, ilçe başkanları var. Tabanın sesi burada. Böyle bir birlikteliği, bu partinin daha uzun yıllar bu ülkeye hizmet edeceğinin nişanesi olarak görmekteyim.''

-İLK KEZ DESTEK AÇIKLAMASI-

Topbaş, bir gazetecinin ''İlk kez bir adayı desteklediğinizi açıklıyorsunuz. Neden?'' sorusu üzerine, 37 yıldır siyasetin içinde olduğunu, bugün ilk kez böyle bir destek açıklamasında bulunduğunu ifade etti.

Demokratik süreçte parti üyelerinden bazı insanların bu tarzda çıkışları olabileceğini belirten Topbaş, ''Önceki kongrelerde ikinci bir liste ortaya çıkmadığı için böyle bir destek gereği de duymamıştık. AK Parti'nin İstanbul gibi önemli bir il kongresinde zihinleri bulandıracak, birilerinin isimleri kullanmak suretiyle değişik bir siyasi atmosferi oluşturmayı çalışanlara fırsat vermeme adına böyle bir açıklamayı uygun gördük'' dedi.

Topbaş, ''Metin Külünk'ün adaylığını açıkladığı toplantıya 5 bin kişi katıldı. Külünk, tabanın desteğini aldığını söylüyor. Külünk'ün adaylığını bir komplo olarak mı değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu ''İstanbul'da 13 milyon insan yaşıyor. Merakla giden bir çok insan var. 5 bin kişi toplarsın'' diye yanıtladı.

-TARAF GAZETESİNDE YER ALAN İDDİALAR-

Kadir Topbaş, Taraf Gazetesinde yer alan iddialara ilişkin de şunları kaydetti:

''Bazı gazetelerde ve medyada gördüğümüz gibi AK Parti'yi çatırdatmak, bölüştürmek, parçalamak, farklı manipülasyonlara zemin hazırlamak için birtakım dışarıdan etkileşimler ortaya konabilir. Birileri etkilenir veya etkilenmez. Bunu kastetmiyorum. Ama birilerinin 'AK Parti bir zafiyet gösterse, sarsılsa, gücünü yitirse, bölünse, parçalansa' bunu istediğini biliyorum. Burada şunun veya bunun böyle bir niyeti vardır, bunu kastetmiyorum. Medyada gördüğümüz durumlara karşı bizim bu güç birliğini göstermek zorunluluğunu hissettiğimiz için buradayız. Onların bu düşüncelerine fırsat vermemek adına, böyle bir şeyin olmayacağını göstermek adına, tabanımızın temsilcileri olarak bunu burada söylemek zorunda kaldığımızı ifade ediyoruz. İstanbul il kongresinden çok güçlü ve birlikteliğimizi yansıtarak çıkmalıyız. Bu kongreyi önemsiyoruz, bunu önemsediğimiz için il başkanımızla beraber olduğumuzu ifade etmek durumunda kaldık. Medyaya böyle bir şey yansımasaydı, genel merkezin adayın Aziz Babuşcu olduğunu açıklaması yeterliydi. Ama bugün medyaya kadar yansıyan ve gündeme oturan konunun karşısında çok daha hassas olduğumuzu ve olayların farkında olduğumuzu yansıtmak açısından buradayız.''

Toplantıda, Aziz Babuşcu'ya destek amacıyla hazırlanan bildiriyi de Fatih İlçe Başkanı Ahmet Bahar Öğütken okudu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*