Ak Parti İzmir için sandığa gitti

Ak Parti İzmir için sandığa gitti.9366
  • Giriş : 03.01.2009 / 14:58:00

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), İzmir'de büyükşehir ve ilçe belediye başkan aday adayları için temayül yoklaması yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halkapınar Spor Salonu'ndaki yoklamaya çok sayıda partili katıldı. Seçimden farksız bir havada geçen yoklamada aday adayları, oy kullanmaya giden partililere kendilerini tanıtmak için yoğun gayret gösterdi. Aday adayları, oylamanın yapıldığı salonda ve dışarıda kendilerini tanıtan ve projelerini anlatan broşürler dağıttı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, temayül yoklamasının büyükşehir ve 30 ilçenin belediye başkan adaylarını belirlemek için yapıldığını söyledi.

Bunun aday belirlemede önemli kriterlerden biri olduğunu belirten Şengül, "Partili arkadaşlarımız İzmir Büyükşehir'de ve ilçelerde kimi aday olarak görmek istiyorsa belirleyecek." dedi.

Aday adaylarının hepsinin daha sonra Ankara'ya çağrılacağını hatırlatan İl Başkanı Şengül, "Ankara'da yapılacak mülakatlardan sonra temayül ve kamuoyu yoklamalarına bakılacak. Daha sonra ilçe başkanları, milletvekilleri ve il başkanlarının görüşleri alınıp nihai karar verilecek." şeklinde konuştu.

Temayül yoklaması için saat 09.00'da başlayan oy verme işlemi, 17.00'ye kadar devam edecek.

İzmir'in 30 ilçesinden 110 civarında aday adayı yoklamaya katılıyor. Büyükşehir sınırlarına giren ilçeler, hem kendi adayları hem de Büyükşehir'de görmek istedikleri isim için oy kullanıyor. Aday adayı sayısının fazla olduğu Bornova, Karabağlar ve Bayraklı sandıklarında yoğunluk gözlendi. Temayül yoklamasının sonuçları için sayım Ankara'da yapılacak. AK Parti'nin İzmir adaylarının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Ocak'taki İzmir ziyareti sırasında açıklanması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*