AK Parti İzmir milletvekili adayları tanıtıldı

  • Giriş : 09.06.2007 / 16:14:00

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, AK Parti Hükümetinin birçok icraat gerçekleştirdiğini belirti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, AK Parti Hükümetinin birçok icraat gerçekleştirdiğini belirterek, "O kadar çok şey yaptık ki bu yaptıklarımızı anlatabilmemiz için çok zamana, çok koşturmaya ihtiyacımız olacak" dedi.
Aralarında Devlet Bakanı Mehmet Aydın ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün de bulunduğu AK Parti’nin 24 İzmir milletvekili adayı basına ve kamuoyuna tanıtıldı.
Balçova Termal Otelde düzenlenen tanıtım toplantısında milletvekili adaylarının tek tek öz geçmişi barkovizyonla gösterildi.
Toplantıda konuşan AK Parti İzmir 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, "Yolumuz açık olsun, inşallah hayırla başlıyoruz, sonunu da hayırla bitireceğiz" diye konuştu.
Hükümet olarak yaklaşık 5 yıldır Türkiye’ye hizmet ettiklerini belirten Bakan Aydın, "5 yıla yakın süredir Türkiye’ye elimizden geldiği ölçüde hizmet ediyorsak, bundan sonra da inşallah bu hizmet devam edecek, bu kervan yürüyecek. Bir gün gelecek, bu kubbede hoş bir seda bırakmanın huzuru içinde, yapılanları ve yapılacak olanları yeni kuşaklara devreceğiz" dedi.
2002 genel seçimlerinden farklı olarak bu dönemde çok daha fazla
çalışmaları gerektiğini bildiren Aydın, şunları kaydetti:
"O kadar çok şey yaptık ki bu yaptıklarımızı anlatabilmemiz için çok zamana, çok koşturmaya ihtiyacımız olacak. Bir önceki seçimde sadece vaatlerimiz vardı. Bugün ’şunları daha fazla yapacağız’ diyeceğiz.
Bugüne kadar neler yaptığımızı yeterli ölçüde İzmirlilere, Türkiye’ye anlatacağız. Ümit ediyorum ki bu anlatmalarımız başarılı olacaktır, çünkü gerçekten yapılanlar ortadadır. Türkiye’de 5 yıla yakın bir süredir siyasi, ekonomik istikrar var. AK Parti sadece Türkiye’de bildiğimiz temel ana konularda uğraşmakla kalmadı, Türkiye’yi dünyaya taşıdı. Bugün dünyanın en bilinen ülkelerinin başında geliyor Türkiye.
Bu hız devam edecek."

"İYİ Kİ SEÇİLDİM, Ankara’DA OLDUM"
Bazı partililerin ilerideki 1.5 aylık sürede Türkiye’de bulunup bulunmayacağını sorduklarını anlatan Aydın, 2 hafta içinde EXPO 2015 İzmir toplantısına katılmak için Paris’e gideceğini, daha sonra seçim çalışmalarına İzmir’de devam edeceğini söyledi.
EXPO 2015’in Türkiye ve İzmir için hayati önem arz ettiğini ifade eden Mehmet Aydın, şöyle devam etti:
"Hükümet nezdinde önemli çalışmalarımız var. Paris’te çok önemli bir toplantı düzenleyeceğiz. Büyük ihtimalle toplantıya ben de katılacağım.
Ümit ediyorum bu katılacağım yurt dışında son toplantı olacak. Sadece İzmir’in milletvekili değiliz, Türkiye milletvekiliyiz. Siyaset geniş bir alandır. Türkiye için yapılan her şey İzmir için yapılıyor ve o şekilde de devam edecektir." Siyasete girerken büyük tereddüt içinde olduğunu, 40 yıllık üniversite hayatını düşündüğünü ifade eden Bakan Aydın, "İyi ki ikna etmişsiniz beni, iyi ki girdim, iyi ki seçildim, iyi ki Ankara’da oldum" dedi.
Aydın, görevi süresince yurt dışına 140’ın üzerinde seyahat gerçekleştirdiğini, Avrupa’da 400’ün üzerinde faaliyete katıldığını sözlerine ekledi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI GÖNÜL
AK Parti’nin İzmir 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de İzmir’de 4 yıl valilik yaptığını, bu sürenin hayatının en güzel günleri olduğunu söyledi.
AK Parti’nin kuruluşunda büyük bir liderle yola çıktıklarını, bir liderin kolay yetişmediğini vurgulayan Gönül, arkasında güven getirecek insanların dünyada nadir yetiştiğini belirtti.
Bakan Gönül, şunları kaydetti:
"Önümüzde yeni bir dönem var ve yine sizlere şükran borçluyuz ki kamuoyu yoklamalarında geçen dönemden çok daha yukarda çıkıyoruz, yine bir hizmet imtihanı var. Fakat bu defa ilk seçimdeki gibi meçhullerle halkımız karşı karşıya değil. Bir hizmet dönemi var. İftihar edeceğimiz 4.5 sene var. Halkımıza şunu sorsak kafi, 4.5 sene önce mi iyiydiniz,
şimdi mi iyisiniz? 4.5 sene önceye mi dönmek isterseniz, yoksa bu kadroyla daha parlak daha vaatlerimizi gerçekleştireceğimiz, daha güzel ufuklara mı gitmek istersiniz? İnşallah o tarafa doğru hep beraber gideceğiz. Hep beraber yalnız bu kadrolara değil, bize oy veren, vermeyen herkese hizmet edeceğiz. İzmir’de nasıl meslek hayatımın en güzel dönemi geçtiyse, siyaset hayatımın da en güzel döneminin geçeceğine gönülden inanıyorum." İzmir 1. Bölge 2. sıra adayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel ise AK Parti iktidarı olmasaydı Kuzey Çevre Yolu, Adliye Sarayı, Adnan Menderes Havalimanı dış hatlar terminalı, Manisa ve Seferihisar duble yollarının tamamlanamayacağını, Çeşme’nin özel turizm alanı ilan edilemeyeceğini, UNIVERSIADE 2005 oyunlarının kentte yapılamayacağını savundu.
Adaylar, konuşmalarının ardından toplu fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious