AK Parti İzmir'de de itiraz etti

AK Parti İzmir'de de itiraz etti.13932
  • Giriş : 01.04.2009 / 20:07:00

Karabağlar Belediye Başkan adayı Sıddık Topaloğlu, ilçe seçim kuruluna yaptığı itirazın reddedilmesinin ardından aynı taleple İzmir İl Seçim Kurulu'na başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Karabağlar Belediye Başkan adayı Sıddık Topaloğlu, pazar günü yapılan seçimlerin iptal edilmesi talebiyle ilçe seçim kuruluna yaptığı itirazın reddedilmesinin ardından aynı taleple İzmir İl seçim Kurulu'na başvurdu.

Topaloğlu, itiraz dilekçesini teslim etmeden önce gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabağlar'da, hukuk dışı, baskı altında ve adeta sandıklara çökülmesi sonucu demokratik olmayan bir seçim geçirildiğini ileri sürdü.

Belediye başkanı adayı olmasına rağmen seçim günü kendisine bile sandıkları gözetmesine izin verilmediğini savunan Topaloğlu, ''Devletin öğretmeni, resmi görevlisi bırakın partiliyi beni dolaştırmamıştır. Bana karşı gelmiştir, sandıkları gözetmemi engellemiştir. Birçok sandıkta AK Partili müşahitler, salondan değil binadan çıkarılmıştır. Müthiş bir baskı altında, AK Partililere görev yapma imkanı bırakılmamıştır. Bu sandıklar şaibelidir'' diye konuştu.

Topaloğlu, bununla birlikte sandıkların, oy sayım işleminin ardından tasnif tutanakları doldurulmadan ilçe seçim kuruluna getirildiğini ve burada sonradan istenildiği gibi işlendiğini iddia etti.

Bu noktada dün ilçe seçim kuruluna yaptıkları itirazda, bunu 400 sandığa ait belge ve görüntülerle ispat ettiklerini dile getiren Topaloğlu, şunları kaydetti:

''Aldığımız bilgilere göre, bizim önde olduğumuz okullardan sandıklar seçim kuruluna geldiğinde CHP'nin öne geçtiği görülmüştür. Bu seçimin tamamının, Karabağlar'da iptali gerekir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*