AK Parti kampa girecek

AK Parti kampa girecek.7245
  • Giriş : 25.09.2007 / 15:46:00

AK Parti, yeni yasama dönemi öncesinde parti politikalarını gözden geçirmek ve geleceğe dönük strateji belirlemek üzere ekim ayında kampa girmeyi planlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ramazan Bayramı'ndan sonra yapılması planlanan kampın yeri ve kesin tarihi henüz belirlenmezken, toplantıya bakanlar, milletvekilleri, parti kurucuları ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri katılacak.

Kampa, milletvekili eşleri de davet edilecek.

Yeni anayasa çalışmalarının da ele alınması beklenen 3 günlük kampta, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve yeni anayasa taslağı üzerinde çalışan komisyon üyeleri, milletvekillerini bilgilendirecek ve milletvekillerinin de anayasa çalışmasına ilişkin görüşleri alınacak.

Kampta, milletvekillerinin yeni döneme ilişkin düşüncelerini de alacak olan parti yönetimi, yeni milletvekillerini Meclis çalışmaları konusunda da eğitimden geçirecek.

Yılda iki kez yapılan, basına kapalı gerçekleştirilen istişare ve değerlendirme toplantılarında, daha önce de yapıldığı gibi ekonomi ve dış politika konularında da ilgili bakanların, milletvekillerinin sorularını cevaplaması bekleniyor.

AK Parti'nin son kampı, bu yıl Ocak ayında Kızılcahamam'da gerçekleştirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious