AK Parti katliamı anlamaya çalışıyor

AK Parti katliamı anlamaya çalışıyor.8869
  • Giriş : 29.12.2008 / 16:31:00

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla ilgili olarak, ''Bütün uyarılara rağmen İsrail'in böyle bir katliama imza atması, anlaşılır değildir'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Elitaş, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in, Filistin'in Gazze kentinde başlattığı hava saldırısının, Türkiye'nin genelinde olduğu gibi Parlamentoda da büyük üzüntüyle karşılandığını bildirdi. Elitaş, birkaç yıl önce Kana kasabasında 35'i çocuk, 57 sivilin öldürüldüğü olay henüz hafızalardan çıkmadan Gazze'de yapılan bu saldırının, vicdanlarda kapatılmaz yaralar açtığına işaret etti.

Gerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gerekse Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yakın zamanda İsrail Başbakanıyla yaptıkları görüşmelerde, bölgedeki huzur ortamının bozulmaması konusunda uyarılarda bulunduklarına dikkati çeken Elitaş, şunları kaydetti:

''Bütün uyarılara rağmen İsrail'in böyle bir katliama imza atması, anlaşılır değildir. İsrail katliamlarını devam ettirirken, uluslararası örgütlerin kalıcı tedbirler almak için harekete geçmemesi düşündürücüdür. Kana katliamında kendi görevlileri bile öldürülürken kınama açıklaması dahi yapmayan Birleşmiş Milletlerin artık devreye girmesi zaruridir.

Bu katliam sadece İsrail ve Filistin'i değil, ülkemizin de yer aldığı coğrafyayı yakından ilgilendirmektedir. Saldırıların sürmesi nedeniyle daha üzücü sonuçlar yaşanmasından endişe etmekteyiz. İsrail, yaptığı saldırılarla dünya barışına büyük zarar vermiştir. Çok sayıda masum insanı katleden İsrail'in saldırılarına devam edeceğini belirtmesi, daha acı bir durumdur.

Buradan, bütün dünyaya, İsrail'in, Lübnan ve Filistin'de sürdürdüğü katliamı sonlandırması için çağrıda bulunuyoruz. Orta Doğu'da akan kanın durdurulması için bütün dünyanın kalıcı önlemler konusunda harekete geçme zamanı çoktan gelmiştir ve geçmektedir.''

Elitaş, ''Gazze katliamı nedeniyle, Türkiye-İsrail Parlamentolararası Dostluk Grubu Yönetim Kurulunun AK Parti'li üyelerinin de gereken tepkiyi göstereceklerini'' bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*