AK Parti kaybetti, Saadet kazandı

AK Parti kaybetti, Saadet kazandı.17138
  • Giriş : 12.03.2009 / 02:05:00
  • Güncelleme : 11.03.2009 / 23:24:39

27 Mart'ta Konya'da miting düzenlemek için iki parti birden başvurunca kura çekildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Konya'da AK Parti ve Saadet Partisi'nin, 27 Mart Cuma günü Hükümet Meydanı'nda miting yapmak için yürüttüğün mücadelenin galipi SP oldu. Karatay İlçe seçim kurulu tarafından çekilen kura sonucunda Cuma günü Hükümet Meydanı'nda miting yapma hakkını Saadet Partisi kazandı.

İKİ PARTİ DE MÜRACAAT ETMİŞTİ

AK Parti ve Saadet Partisi, yerel seçimler için 27 Mart Cuma günü Konya Hükümet Meydanı'nda miting yapmak için Karatay İlçe seçim Kurulu'na müracaatta bulundu. İki partinin aynı gün için müracaat yapması üzerine Karatay İlçe seçim Kurulu'nda yapılan kura çekimini Saadet Partisi kazandı. İl seçim Kurulu Hakimi, iki memur üyenin görev aldığı kura çekimine Saadet Partisi'nden seçim kurulu üyesi Murat Yılmaz, AK Parti'den de Salih Olukcu katıldı. Murat Yılmaz'ın çektiği ve diğer siyasi parti temsilcilerinin de hazır bulunduğu kura çekiminde yarışın galibi Saadet Partisi oldu.

'KURAYI BİZ KAZANDIK'

SP İl Başkanı Veli Tolu, Milli Görüş geleneğinden gelen partilerinin 40 yıldır seçimlerin son mitingini Konya'da yaptığını hatırlattı. Parti olarak miting dilekçesini AK Parti'den önce verdiklerini dile getiren Veli Tolu, "Keşke kuraya kalmasaydı iş. Ancak seçim kurulunda yapılan kurayı biz kazandık. Son mitingimizi yapıp seçimlere gireceğiz. Tüm partilere başarılar diliyorum." dedi.

BAHÇELİ DE 23 MART'TA KONYA'DA OLACAK

Öte yandan AK Parti'nin ise 20 Mart Cuma günü için müracaatta bulunduğu ve mitingi bu tarihte yapacağı öğrenildi. 23 Mart tarihinde ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Konya'da miting yapması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*