AK Parti kesin adaylarını açıklıyor

AK Parti kesin adaylarını açıklıyor.8859
  • Giriş : 29.11.2008 / 15:11:00

Erdoğan yerel seçimler öncesi Büyükşehir Belediye Başkanlarının ne zaman açıklanacağını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti'nin Büyükşehir belediyelerindeki kesin adayları açıklanıyor. Başbakan Erdoğan şu anda AK Parti'nin elinde olan 12 Büyükşehir belediyesinin başkan adaylarının kimler olacağının ne zaman duyurulacağını açıkladı.

Kızılcahamam kampında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir belediyelerinde son kararın çarşamba günü yapılan temayül yoklamalarından sonra verileceğini, kesin kararların da en geç perşembe ya da cuma açıklanacağını söyledi. Erdoğan yerel yönetimler için dürüst bir kadro kuracaklarını ifade etti.

MİLLETVEKİLLERİ BANA GELMESİN

Erdoğan kendisi ile bireysel olarak görüşmek isteyen milletvekillerine de kamuoyu önünde uyarıda bulundu. Belediye başkan adaylığı için görüşmek isteyen milletvekillerine seslenen Erdoğan, "Bazı vekil arkadaşlar tek tek benimle görüşmeye gelmek istiyorlar. Arkadaşlar 337 tane vekil arkadaşım var. Ben hepsiyle tek tek görüşmeye kalkarsam buna benim dayanmam mümkün mü? Biz il il milletvekili arkadaşlarımızla zaten görüşeceğiz. Tek olarak ben görüşmek istiyorum anlayışı olur mu? Biz de bireycilik yok.." diye konuştu.

Bunun AK Parti içinde parti içi demokrasi olduğunun göstergesi olduğunu ifade eden Erdoğan şöyle konuştu: "Biz bu işin tozunu yutarak geldik buralara. Gökten zembille inmedik. Bu temel kriterler noktasında hizmetlerdeki başarı, çalışkanlık, ortaya koyacağı vizyon ve projeler konusunda mevcut aday adaylarını böyle görmek istiyoruz.

Yerel yönetimlerde dürüst bir kadar oluşturmak için çaba sarf ettiklerini dile getiren Erdoğan, yolsuzluk yapan bazı belediye başkanlarını AK Parti'den ihraç ettiklerini hatırlattı. Erdoğan şunları kaydetti. "Bazı belediye başkanlarını partimizden ihraç ettik. Bazılarını da bizler hükümette olduğumuz için İçişleri Bakanlığı'na havale ettik ve haklarında soruşturma açıldı. Dürüstlük konusunda hassas bir yerel yönetim ekibi oluşturmak istiyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*