AK Parti Kongresi başladı

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

AK Parti 2. Olağan Kongresi, Divanın oluşturulmasının ardından çalışmalarına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti'nin ASKİ Spor Salonu'nda yapılan kongresinde, Divan Başkanlığına Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan; başkan yardımcılığına Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, üyeliklere Gençlik Kolları Başkanı Hakan Tütüncü, Kadın Kolları Başkanı Selma Kavaf, Batman İl Başkanı Mehmet Emin Ekmen, İzmir İl Başkanı Ali Aşlık getirildiler.

Köksal Toptan, divan başkanı seçildikten sonra partililere yönelik konuşmasında, ''Aldatılmış, itilmiş, kırılmış ama döneme ve şartlara teslim olmamış büyük yürüyüşün sevgili yolcuları; yer yarılmadıkça, gök delinmedikçe sizi zaferden alıkoyacak, hiçbir güç, hiçbir kişi yoktur'' diye seslendi.

Toptan, AK Partililer olarak ''hem bayrak, hem de ezan sevdalısı'' olduklarını ifade ederek, Kopenhag Kriterlerini gerçekleştirerek, ''(Şu çılgın Türkler)i tüm dünyaya gösterdik'' dedi.

Atatürk ve Nazım Hikmet'ten alıntılar da yapan Toptan, partililerin Cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğini vurguladı.

Daha sonra, kongrenin gündemine geçildi.Divan Başkanı Köksal Toptan, Ulu Önder Atatürk ve devlet büyükleri ile eski Başbakan merhum Bülent Ecevit'in anısına salondakileri bir dakikalık saygı duruşuna davet etti.

Daha sonra İstiklal Marşı okundu.Divana verilen değişiklik önergesi ile genel başkanın konuşmasının, ''salona intikal ettikten sonra gerçekleşmesi'' benimsendi.Daha sonra, Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, partinin faaliyet raporunun okunmaya başladı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious