AK Parti kongresinde 'Atatürk posteri krizi' yaşandı

AK Parti kongresinde 'Atatürk posteri krizi' yaşandı.75399
  • Giriş : 04.02.2008 / 01:03:00
  • Güncelleme : 04.02.2008 / 01:00:20

Erdoğan'ın son grup toplantısında uyarısını yaptığı provokasyonun ilk denemesi bugün Aydın'da denendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda başörtüsü açılımından sonra, partiyi ve Türkiye'deki huzuru hedef alan provokasyonların olabileceğine dair uyarılarda bulunmuştu. Başbakan'ı haklı çıkaran ilk provokasyon girişimi Kuşadası'nda yaşandı.

AK Parti Kuşadası Kadın Kolları Kongresi'nde salonun sağ köşesine Atatürk, sol köşesine de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan posterleri asıldı. Kongre devam ederken Atatürk posteri, ipin ağırlığı taşıyamayarak kopmasından dolayı yere düştü.

Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç, Aydın AK Parti Milletvekili Ahmet Ertürk, Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan'ın da katıldığı kongrede posterin düştüğü farkedilir edilmez partililer harekete geçti ve Atatürk resmi yeniden asıldı.

Ancak bu her yerde yaşanabilecek olay, başka bir partiyle irtibatı olduğu bilinen ajans muhabiri tarafından, "AK Parti Kongresi'nde Atatürk posteri indirildi" şeklinde yansıtıldı. Herkesin gözü önünde yaşanan olayın yansıtılış biçimine salonda bulunan parti yöneticileri ciddi tepki gösterdi. Eski Bakan Atilla Koç, olayın bu şekilde yansıtılmasını "provokasyon" olarak niteledi.

SAMANYOLUHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious