AK PARTİ listesinde kimler var?

  • Giriş : 04.06.2007 / 17:14:00

434 kadının başvuruda bulunduğunu belirten Çetinkaya, yıllara oranla bu rakamın yüzde 300 arttığını kaydetti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milletvekili adaylığı için partisine 434 kadının başvuruda bulunduğunu belirten Çetinkaya, yıllara oranla bu rakamın yüzde 300 arttığını kaydetti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul 1. bölge 1. sıra, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün ise Kayseri 1. sıradan aday olduğunu bildirdi.

Çetinkaya, YSK'ya milletvekili aday listelerini teslim ettikten sonra yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın İstanbul 1. bölge 1. sıra, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gül'ün ise Kayseri 1. sıradan aday olduğunu bildirdi.Çetinkaya, kendisinin de Elazığ'dan aday olduğunu söyledi.

Milletvekili adaylığı için partisine 434 kadının başvuruda bulunduğunu belirten Çetinkaya, yıllara oranla bu rakamın yüzde 300 arttığını kaydetti.

Çetinkaya, kaç kadının aday gösterildiği yönündeki sorular üzerine, 100'e yakın kadını da aday gösterdiklerini bildirdi.

Bir başka soru üzerine Çetinkaya, aday olmayacağını açıklayan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in kendi iradesini kullandığını belirtti. Çetinkaya, şunları kaydetti:

''Seçime girmek kişisel bir tercihtir. Bu dönem seçime girmemeyi ve seçilme hakkını kullanmamayı kendileri beyan ettiler. Kendisi bu şekilde beyan etmiştir, biz de saygı duşymuşuzdur. Esasında çok değerli bir arkadaşımızdır, değerli bir devlet adamıdır. Partimizin kurucularındandır. Kendileri bu şekilde karar vermiştir, o karara saygı duymuşsuzdur'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious