Ak Parti Milletvekili adaylarını tanıttı

Ak Parti Milletvekili adaylarını tanıttı.8350
  • Giriş : 16.06.2007 / 08:14:00

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, ''AK Parti ile tek başına yarışmak mümkün değildir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Osman Pepe, Şampiyon Hasan Gemici Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Kocaeli milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetinin, görevde bulunduğu 4.5 yılda çok önemli büyük başarılara imza attığını söyledi.

4.5 yıla, kimi alanlarda 40 yılı, kimi alanlarda ise 20 yılı sığdırdıklarını anlatan Pepe, ''Öyle işler yaptık ki bizim dışımızdaki partiler bu yaptıklarımızı hayal bile edemezler. Ama biz onların hayal edemediklerini, onların düşlerinde göremediklerini, göremeyeceklerini birer birer hayata geçirdik'' dedi.

Bu seçimlerde AK Parti'nin yeniden tek başına iktidar olarak gösterildiğini ifade eden Pepe, şunları kaydetti:

''Allah aşkına ana muhalefetin, yavru muhalefetin hangisi olursa olsun (biz iktidar olacağız, biz Türkiye'yi daha güvenli, daha istikrarlı yapabileceğiz) diyen var mı? Ana muhalefet acaba 2002 seçimlerinde gösterdiğim başarıyı gösterebilir miyim?, diğerleri de barajı geçer miyiz, geçemez miyiz diye düşünüyor. Öyle ikisi bir tarafa, ikisi bir tarafa geliyor. Yanyana geliyorlar.

Niye, AK Parti ile tek başına yarışamadıkları için. AK Parti ile tek başına yarışmak mümkün değil. Çünkü biz 4.5 yılda milletin düşüncelerine, isteklerine tercüman olduk. Milletin karşısına çıkarken alnımız dik çıkıyoruz. Diğer taraftan yeni sloganımız 'Durmak Yok, Yola Devam'. Bu iktidar döneminde yapamadıklarımızı yapabilmek için, Türkiye'yi ileri ülkeler seviyesine çıkarmak için yola devam.''

Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün de ''Türkiye'nin siyasi istikrara, AK Parti iktidarına, kalkınmaya, demokratikleşmeye, Avrupa standartlarında bir ülke olmaya ihtiyacı var'' dedi.

Ergün, çok sıcak bir yaz dönemi geçiren Türkiye'nin, 22 Temmuz seçimlerinin ardından yeni serinliklere ve aydınlıklara geçeceğini söyledi. 22 Temmuz seçimlerinde AK Parti'nin tek başına iktidara geleceğini savunan Ergün, buna herkesin yürekten inandığını bildirdi.

AK Parti'nin iktidara gelmesini istemeyen kesimlerin de olduğunu ifade eden ve bunu anlayışla karşıladıklarını dile getiren Ergün, şöyle konuştu:

''Onların isteklerini de anlayışla karşılıyoruz. Anlayışla karşılıyoruz ama Türkiye'nin siyasi istikrara, AK Parti iktidarına, kalkınmaya, demokratikleşmeye, Avrupa standartlarında bir ülke olmaya ihtiyacı da var.

Onun için, önümüzdeki seçim de siyasi istikrarın, demokrasi kültürünün, kalkınmanın ve insan hak ve özgürlüklerinin gelişmeyi sürdürdüğü bir seçim olacaktır. AK Parti kadroları bunu birlikte başaracaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious