AK Parti "müşahit" ordusu kurdu

AK Parti
  • Giriş : 19.12.2008 / 18:27:00

Seçime kadar 1 milyon 386 bin sandık müşahidini eğitimden geçirecek olan parti, ilk olarak sandık müşahitlerini eğitecek 500 partiliye yarın Genel Merkez'de 'seçim taktikleri' verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Parti, her birine 20 seçmen düşen müşahitleri seçim hilelerine karşı uyaracak.

Yerel seçim öncesinde hazırlıklarını hızlandıran AK Parti, seçimlerde 1 milyon 386 bin sandık müşahidi görevlendirecek. Sandık müşahitlerini eğitimden geçirmek için kolları sıvayan parti, bu doğrultuda ilk olarak yarın 500 kişiyi eğitimden geçirecek. AK Parti seçim İşleri Başkanlığı ve seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma doğrultusunda iki gün sürecek eğitim programı düzenlenecek.

Hafta sonu Genel Merkez'e çağrılan 500 kişi, parti yöneticileri tarafından eğitimden geçirilecek. Genel Merkez'de eğitim alan 500 kişi, daha sonra kendi bölgelerindeki sandık müşahitlerini eğitime tabi tutacak. AK Parti, her sandıkta 3 kadın kolları, 3 gençlik kolları ve 3 ana kademe olmak üzere 9 müşahit görevlendirmeyi planlıyor. 154 bin sandık için 1 milyon 386 bin müşahit görevlendirecek olan AK Parti, müşahitleri seçim hilelerine karşı uyaracak. Buna göre her müşahit sorumlu olduğu sandıkta kimlerin oy kullanacağını tespit edecek. Seçime kadar tüm sandık müşahitleri seçmenlerle birebir temasa geçerek, AK Parti için propaganda yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*