AK Parti MYK toplandı

  • Giriş : 02.04.2007 / 00:00:00

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TMSF tarafından Bilgin ve Merkez Grubu medya şirketlerine el konulması ile ilgili olarak ''TMSF, özerk bir kuruluş, böyle bir kuruluşun aldığı bir karar üzerine bizim yorum yapmamız zaten doğru değil'' dedi.

Parti genel merkezine gelişinde gazetecilerin, TMSF tarafından Bilgin ve Merkez Grubu medya şirketlerine el konulmasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''TMSF özerk bir kuruluş, böyle bir kuruluşun aldığı bir karar üzerine bizim yorum yapmamız zaten doğru değil. Şu anda TMSF kararını açıkladı, bundan sonraki süreci açıkladı, bu sürece de herkes tabi olmak durumunda. Ama bunun yasal doğurduğun haklar var kullanan, kullanacaktır. Bizim bu konuda söyleyecek başka bir şeyimiz olamaz.''

Bir başka gazetecinin ''Cumhurbaşkanlığı seçimi için bugün milletvekilleri ile görüşeceğiniz söyleniyor böyle bir takvim belirlediniz mi?'' sorusu üzerine Erdoğan, ''Bugün başlayacağıma dair bir takvim yok, ama bir takvim olacak. Bu akşam sadece MYK toplantısı yapacağız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious