AK Parti Osmaniye Kongresi'nde olay

AK Parti Osmaniye Kongresi'nde olay.17530
  • Giriş : 07.06.2009 / 14:58:00

Divan Başkanlığından yapılan seçimlere 'tek liste ile gidilsin' önerisi, olayların çıkmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Osmaniye Olağan Kongresi'nde, divan başkanlığı yapan Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'in seçimlere tek listeyle gidilmesi yönündeki teklifinin ardından olaylar çıktı.

Tepkilerin artması üzerine Özçelik, polis kordonu altında salonu terk etmek zorunda kaldı. Kongrede ayrıca basın mensupları ve delege olmayanlar salon dışına çıkartıldı.

Osmaniye il başkanlığı için, Ömer Yağmur, İbrahim Şaşmaz ve Fahri Demir'in listelerin yarıştığı kongreye Ömer Yağmur başkanlığında tek liste halinde gidilmesi yönünde görüş bildiren Divan Başkanı Özçelik'in bu isteği bir grup partililerce tepki gördü.

Bunun üzerine salonun boşaltılmasını isteyen Özçelik, basın mensupları başta olmak üzere parti delegesi olmayanları da salon dışarısına çıkarttı. Gergin anların yaşandığı kongrede tepkilerin artması üzerine Özçelik de polis kordonu eşliğinde salonu terk etti.

Partililerin dışarı çıkartılması esnasında kavgalar çıktı.

Osmaniye Aktif Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cihangir, basın mensuplarının dışarıya çıkartılmasının demokrasi ile örtüşmediğini ifade ederek olaya tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*