AK Parti Samsun'da devir teslim

AK Parti Samsun'da devir teslim.12960
  • Giriş : 06.07.2009 / 21:09:00

AK Parti Samsun İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi'nde il başkanı seçilen Adem Güney, görevi eski başkan Ali Akyüz'den devraldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Samsun İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi'nde il başkanı seçilen Adem Güney, görevi eski başkan Ali Akyüz'den devraldı.

AK Parti İl Başkanlığı'nda devir-teslim töreni düzenlendi. 7 Temmuz Cumartesi günü yapılan AK Parti Samsun İl Başkanlığı seçimini kazanan Adem Güney, AK Parti Samsun İl Başkanlığı binasında yapılan törenle görevi Ali Akyüz'den teslim aldı. Toplantı salonunda yapılan törene Samsun Milletvekili Birnur Şahinoğlu, Başkan Adayı Savaş Güven, ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilatları ve parti çalışanları katıldı. Eski AK Parti Samsun İl Başkanı Ali Akyüz, AK Parti olarak Türk milletini hiçbir zaman aldatmayacaklarını ve aldatan parti olmayacaklarını söyledi. Akyüz, "Milletimizi için bedel ödeyeceğiz ama onlara bedel ödetmeyeceğiz. Bugün artık milletimizin AK Parti ile aldatılan olmadığını görüyor. Bu duygular içerisinde bugün bu nöbet değişimini gerçekleştireceğiz. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi biz 100 metre koşucusu değiliz, biz maraton koşucusuyuz. Maraton koşarken de bu bayrağı elden ele dolaştırarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hedeflediği Türkiye'yi gerçekleştirinceye kadar bu yürüyüşümüz devam edecek. Bu yürüyüş Cumhuriyetimizin 100. yılında 2023 yılında Türkiye'yi dünyanın en güçlü on ülkesi ve ekonomisi arasına sokma mücadelesidir. Bugün bu amaçla maraton koşusunu devam ettirecek Adem Güney'e bu emaneti veriyoruz. Altını çizerek bugünden sonrada teşkilatımızın emrindeyim. Nerede olursak olalım nasıl olursa olsun ülkemize, partimize insanlığa hizmet etme sorumluluğumuzu bu can bu bedende durduğu müddetçe hep birlikte devam ettireceğiz. Bir görev varsa 'bize ihtiyaç var mı?' diye beklemeyeceğiz, kimsenin bizleri aramasını beklemeyeceğiz. Her zaman bu ekibin içinde olacağız" dedi.

AK Parti İl Başkanı Adem Güney yaptığı konuşmasında, "Samsunumuza yakışır bir şekilde kongremizi gerçekleştirdik. Bize teslim edilen bu görevi en iyi şekilde yapmaya gayret göstereceğiz. AK Parti'yi ileriye götürme yarışında biz de şu andan itibaren koşmaya başladık. İl Başkanım Ali Akyüz'ün yardımcılığını gururla ifa ettim. AK Parti genel seçimde çıtayı yüzde 56'lar çıkardı. Artık bundan sonra hedef bu sonucu geçmektir. Ali başkanımla beraber birçok sıkıntılı günler geçirdik. Büyük bir başarıyla 2006 yılında almış olduğu bayrağı 2009 yılına taşımıştır. Kongremiz Türkiye'de üç kişinin yarıştığı ilk kongredir. Ali Başkanım bunu da alt yapısını hazırlayarak güzel bir kongreyi yapmıştır. Bu başarılar kendisine aittir. Ben bu başarıyı sağladıysam Ali Başkanımdan almış olduğum tecrübelerle olmuştur. Hedefimiz 2011 yılında yapılacak olan genel seçimlerde yüzde 56'lık oranı geçmek için mücadelemizi vereceğiz" şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Samsun Milletvekili Birnur Şahinoğlu ise, "Samsun AK Parti olarak bir kere daha teşkilatçılığını, teşkilattaki seviyesini, ilkelere sadıklığını ve tüzüğün gereğini yaptığını göstermiştir. Üç adayımızın güçlü bir şekilde çıkması ve tek bir listede adaylarımızın birleşmesini onlar için bir saygısızlık olarak nitelendirmiştim. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a adayların üçünün yarışmasının daha yakışacağını dile getirdim. Sizler yüzümü kara çıkarmamanız beni çok gururlandırdı. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan başarılı geçen kongreden dolayı memnun olduğunu sizlere söylemek istiyorum" diye konuştu.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı görevini Ali Akyüz'den devralan Adem Güney, kendisine başarılarından dolayı plaket verdi. Ayrıca Adem Güney, Erdoğan Tok'un şehir dışında olması sebebiyle törene katılamadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*