AK Parti: Seçimler 1-2 ay öne alınabilir

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

AK Parti Ankara Milletvekili Faruk Koca, seçimlerin erken olma şansının olmadığını, ancak Ramazan ayı girdiği için 1- 2 ay öne alınabileceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti 2. Dönem 2. İl Başkanları Toplantısı Ankara Sheraton Oteli'nde gerçekleştirildi. Bakanlar, milletvekilleri, il başkanları, il belediye başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanlarının katıldığı toplantıda Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partililere genel seçimler öncesinde yapılacaklar konusunda isteklerini sıraladı. Toplantı öncesi AK Parti'nin 200 bin kişi ile yaptığı büyük anketle ilgili soruları cevaplandıran AK Parti Ankara Milletvekili Faruk Koca, AK Parti Genel Merkezi'nin her ay 3 firmaya bir anket yaptırdığını ve yapılan geniş anketin Türkiye'nin genel kamuoyu eğilimlerine yönelik bir anket olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda Başbakan Erdoğan'ın bu konunun herkese sorulacağı yönünde bir sözü olduğunu ve kimin Cumhurbaşkanı olacağının herkese sorulacağını kaydetti. "Bazı isimler ankette sorulacak mı?" sorusunu cevaplandıran Koca, "Olabilir tabii. Sorulan soruları bilmiyorum. Ama isim de sorulacaktır tabii" dedi.

Koca, seçimlerin erken olma şansının olmadığını, ancak Ramazan ayı girdiği için 1- 2 ay öne alınabileceğini belirtti. Koca, "Daha erken seçim söz konusu değil" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya da anketin bütün Türkiye'de yaptırıldığını, ancak Cumhurbaşkanlığı konusunun ankette sorulmadığını söyledi. Çetinkaya, "Hiçbir zaman cumhurbaşkanlığına yönelik bir anket yapmadık. Ama anket firmaları ucu açık şekilde sorabilirler bu konuyu. Bu da bizim için faydalı bir şey olacaktır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious