AK Parti tek başına iktidar olmak için iddialı

AK Parti tek başına iktidar olmak için iddialı.7245
  • Giriş : 20.07.2007 / 20:15:00

AK Parti Grup Başkan Vekili Eyüp Fatsa, pazar günü yapılacak seçimlerde hem 3 Kasım hem de 28 Mart seçimlerinin çok üzerinde bir destek göreceklerini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Seçime bir gün kala önemli açıklamalarda bulunan Eyüp Fatsa, insanların iradesini ve tercihini yapmak üzere pazar günü yeniden sandık başına gideceklerini belirterek, "Sürece baktığınız zaman, son bir seneden beri AK Parti dışında kalan bütün partiler, başta Sayın Başbakanımız olmak üzere AK Parti hükümeti üzerine büyük bir yıpratma kampanyası yürüttüler. Bunda bazen ahlaki sınırları bile aşarak milletimize karşı kampanya yaptılar. Ama milletimiz, kendisine hizmet edenlerle, kendisini istismar edenleri, kendi iradesine saygı gösterenlerle, kendi iradesini yok sayanları birbirinden ayırarak bu seçimde ortaya koyacaktır. Milletimiz kendisine dayatılana asla rıza göstermeyecek ve kendi iradesiyle yine AK Parti'yi açık ara iktidar yapacaktır. Bu bütün Türkiye'de olduğu gibi, yerelde de farklı olmayacaktır. Şimdi milletimiz bütün yurtta 22 Temmuz sabahını bekliyor. İnsanlar gelecek adına yeşerttikleri umutlarını ve heyecanlarını sürekli hale getirmek için pazar günü yine AK Parti'ye ekseriyette 'evet' diyecektir" dedi.

Bütün kamuoyu yoklamalarının kendilerini yine birinci parti gösterdiğinin altını çizen Fatsa, "Halkımız 60. Cumhuriyet Hükümeti'ni yeniden AK Parti'ye kurdurmak için adeta sözbirliği yapmış. Gittiğimiz hiçbir yerde 4.5 yıllık iktidar sorumluluğunu yaşamış olmamıza rağmen, 'şu hizmeti de bizim için yapmadınız' diye bir itirazla karşılaşmadık. Bazen vaat ettiklerimizden daha fazla hizmet yapmış olmanın gururunu yaşadık. Ben en başta bu sürecin lideri Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Hizmet aşkını ve enerjiyi bize de aşıladı. 22 Temmuz'daki netice 3 Kasım'dan farklı olmayacaktır. Hem 3 Kasım hem de 28 Mart seçimlerinin çok üzerinde bir destek göreceğiz. Son 3-4 günüdür görüntü daha da netleşti. Artık seçmen de saflarını belirledi. Seçmenlerimiz sokaklarda gürültü yapanlarla hizmet edenleri artık ayırdı. Milletimiz bir kere daha dürüstlükten yana kararlılıktan yana tavrını ortaya koyacaktır. Biz seçim kampanyalarını başlarken aday arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz istişarelerde kendimize koymuş olduğumuz hedefte 7-0 demiştik. Bu hedefimizde bir değişiklik olmadı. Biz bunu başarabilecek güçteyiz. Milletimizden aldığımız sinerji bizi bu düşünceye sevk ediyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious