Ak Parti üç ilin adayını daha açıkladı

Ak Parti üç ilin adayını daha açıkladı.20699
  • Giriş : 21.01.2009 / 21:01:00

CHP'nin bugün 20 ilin belediye başkan adayını açıkladıktan sonra AK Parti 3 ilin daha belediye başkan adayını açıkladı. İşte Ak Parti'nin adayını açıkladığı iller:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

29 Mart 2009 yılında yapılacak yerel seçimler öncesi nefesler tutulmaya başladı... Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) daha önce açıkladığı adaylarını üç yeni isim daha ekledi...

Parti, Kırıkkale için yeni bir ismi açıklarken, Çorum ve Kahramanmaraş'ta mevcut isimlerle devam kararı alındı...

Buna göre;

Kırıkkale: Muzaffer GÜLYURT,

Çorum: Turan ATLAMAZ,
K.Maraş: Mustafa POYRAZ.

MUZAFFER GÜLYURT KİMDİR?

Muzaffer Gülyurt, 1 Nisan 1949'da Erzurum'da doğdu. Babasının adı Ali Hüsnü, annesinin adı Şükriye'dir. Diş Hekimi ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni bitirdi.

Doktorasını Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde Ortodonti Anabilim Dalı'nda tamamladı. Federal Almanya Johannes Göttenberg Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde çalıştı. Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1985'te doçent, 1992'de profesör oldu.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı görevini iki dönem yürüttü. Eczacıbaşı Procter and Gamble Ağız ve Diş Sağlığı Bilimsel Ödül Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Üç dönem Erzurum-Erzincan-Ağrı-Kars İlleri Diş Hekimleri Odası Başkanlığı görevini üstlendi. Erzurum Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanlığı görevinde bulundu. 22. Dönem Erzurum Milletvekili. 22. Dönem'de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu ile AB Uyum Komisyonu üyelikleri görevini yürüttü. Almanca bilen Gülyurt, evli ve 4 çocuk babasıdır.

TURAN ATLAMAZ KİMDİR?

20 Haziran 1960 tarihinde Çorum Mecitözü-Elvançelebi'de doğdu. İlkokulu Elvançelebi'de okuduktan sonra, Hasanoğlan Atatürk İlköğretmen Okulu Matematik Bölümü'nden mezun oldu. Üniversiteye Gazi Üniversitesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Yüksekokulu'nda başladı ve 1979 yılında işçi olarak çalışma hayatına atıldı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi.

1984-85 yıllarında topçu Asteğmen olarak Ağrı'da vatani görevini yaptı.

Hak-İş Konfederasyonu'nda Basın Müşavirliği sırasında çeşitli gazete ve dergilerde Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu. Çalışma hayatıyla ilgili birçok araştırma ve makaleleri yayımlandı.

Yurtdışı stajını İngiltere'de tamamladı. 1989 yılında valilik stajına Muş'ta başladı. Tunceli ve Samsun-Bafra'da mülkiye teftiş stajı, Çorum-Sungurlu'da kaymakam refikliği yapmıştır. 5 yıl Erzincan'da vali yardımcılığı yapmış ve Recep Yazıcıoğlu ile birlikte birçok önemli çalışmaya imza atmıştır. Erzincan Depremi sonrası Erzincan'ın yeniden yapılanmasında “Kıt İmkanlarla Olağanüstü İşler” başardığı için takdirname aldı.

Amasya Vali Yardımcısı olarak görev yaparken 23 Mart 2003 yerel seçimlerde Meclis Üyesi, 2 Nisan 2003 tarihinde de Belediye Başkanı oldu. 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde 2. kez Belediye Başkanı seçildi.

İyi derecede İngilizce bilen Turan Atlamaz, evli ve üç çocuk babasıdır.

MUSTAFA POYRAZ KİMDİR?

1957 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu.

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. Serbest eczacılık, Kahramanmaraş Eczacılar Odası Yönetim Kurulu üyeliği, Kahramanmaraş Belediye Meclis Üyeliği yaptı.

15 Ağustos 2002 tarihinde Belediye meclisi tarafından Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı görevine getirildi. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde tekrar Kahramanmaraş Belediye Başkanlığına seçildi. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*