AK Parti ve DTP'nin gizli planı ne?

AK Parti ve DTP'nin gizli planı ne?.7997
  • Giriş : 30.10.2008 / 21:03:00

AK Parti ve DTP'li vekiller dün gizlice anlaştılar. Yarın için sözleştiler. Ancak basın programı ortaya çıkardı. Bakın ne yapacaklardı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile DTP lideri Ahmet Türk ve partili milletvekillerinin bir araya geldiği yemeğin yankıları Ankara'da sürerken, her iki partinin yeni bir yemek organizasyonu içinde olduğu haberleri kulisleri hareketlendirdi.

AK PARTİ SIKINTIDA

Yemek programı dün Cumhuriyet Bayramı nedeniyle verilen resepsiyonda kararlaştırıldı. Yemek ile ilgili haberlerin basına sızması AK Parti içinde sıkıntı olduğu öğrenildi.

YARIN İÇİN YEMEK PLANI

Elde edilen bilgilere göre, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Çankaya Köşkü'nde verilen resepsiyonda AK Partili bölge milletvekilleri ile DTP'li Hasip Kaplan, Akın Birdal ve Nuri Yaman yarın için bir yemek organizasyonu yaptılar.

Ancak, yemeğin basına sızması AK Parti içinde sıkıntı olunca programın başka bir güne bırakılması kararlaştırıldı.

PROGRAM SALIYA ERTELENDİ

Ertelenen yemek programına AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Abdurrahman Kurt, Kudbettin Arzu, Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, DTP'den ise Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, Muş Milletvekili Nuri Yaman'ın katılacağı belirtildi.

Yarın yapılması planlanan yemeğin ise Salı gününe ertelendiği öğrenildi.

KEŞKE GİZLİ KALSAYDI

AK Parti içinde yemeğin duyulması ise sıkıntı oldu. Yemeğin gizli kalmasını isteyen AK Partililer, “Biz bölge milletvekilleriyiz biraraya gelip yemek yememiz kadar doğal bir şey olamaz. Ancak, bu yemeğin haber olması başka şeylere çekilecek, dolayısıyla genel merkez devreye girecek. Gizli kalması daha iyi olurdu” yorumlarını getirerek yemek haberinin DTP'liler tarafından basına sızdırıldığına ise tepki gösterdiler.

DTP'li Hasip Kaplan da AKP bölge milletvekilleri ile yemek yiyeceklerini doğruladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*