'AK Parti ve MHP'nin alkışlanması gerekir'

'AK Parti ve MHP'nin alkışlanması gerekir'.9444
  • Giriş : 04.02.2008 / 16:31:00

Bülent Arınç, ''Bugün üniversitelerimizde bu ayrımcılığı ortadan kaldırmak içi çaba gösteren AK Parti ve MHP'nin alkışlanması ve takdir edilmesi gerekir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, AK Parti Saruhanlı Kadın Kolları Başkanlığının Olağan İlçe Kongresi'ne katılan Bülent Arınç, burada yaptığı konuşmada, büyümenin toplumsal barışın kurulmasıyla gerçekleşeceğini ifade etti.

Arınç, ''Toplum kavga ederse büyüme olmaz. Toplumda ayrımcılık olursa büyüme olmaz. Gözyaşının aktığı yerlerden istikrar bekleyemezsiniz'' dedi.

Türkiye'nin yıllarca bu sorunların içinde yaşadığını, suni ayrımlarla toplumun bölünmeye çalışıldığını kaydeden Arınç, bu ülkede herkesin hangi etnik kökenden, hangi inançtan gelirse gelsin kardeş olduğunu vurguladı.

Başı açıklarla örtülüler arasında dostluk olmasını istediklerini dile getiren Arınç, şunları kaydetti:

''Kızlarımız, eşlerimiz, annelerimiz farklı giyinebilir. Ama onun farklı giyinmesi annelikten, kızımız olduğu gerçeğinden uzaklaştırmaz. Kendi serbest tercihi ile başını örtmüş olan bir hanımefendiye elbette saygı gösteririz. Kendi düşüncesi ile başını açmış olanlara da elbette saygı gösteririz. Bugün üniversitelerimizde bu ayrımcılığı ortadan kaldırmak içi çaba gösteren AK Parti ve onunla birlikte hareket eden MHP'nin aslında toplumsal barışa hizmet ettikleri için alkışlanması ve takdir edilmesi gerekir.''

Kongrede, AK Parti Saruhanlı Kadın Kolları Başkanı Şennur Ayçiçek, başkanlığa yeniden getirildi.

Bu arada, kongrenin ardından Manisa'nın Turgutlu ilçesine giden Arınç, bir süre önce vefat eden İmam Hatip Lisesi Müdürü Dursun Savcı'nın ailesini ve mesai arkadaşlarını ziyaret etti.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious