AK Parti ve MHP'nin en ilginç yarışı

AK Parti ve MHP'nin en ilginç yarışı.12372
  • Giriş : 12.01.2009 / 23:58:00
  • Güncelleme : 12.01.2009 / 23:56:12

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için MHP ve AK Parti, amcaoğullarını aday gösterdi. Şimdi iki amcaoğlu başkanlık koltuğuna oturmak için kıyasıya bir yarışa girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şehirde herkes AK Parti'li Zeki Toçoğlu mu yoksa MHP'li Enver Toçoğlu'nun mu Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını merak ediyor.

AK Parti, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ı dördüncü kez aday göstermedi. Duran'ın yerine 9 aday kıyasıya bir yarışa girdi. Ancak Başbakan Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Büyükşehir için aday başvurusunda bulunmayan Serdivan Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nu açıkladı. Ancak daha önceden Milliyetçi Hareket Partisi Zeki Toçoğlu'nun amcasının oğlu Enver Toçoğlu'nun Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıklamıştı. Şimdi iki amcaoğlu Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmak için kıyasıya bir mücadeleye girecek.

AK Parti'nin amcasının oğlunu rakip göstermesini etik bir davranış olmadığını belirten MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Toçoğlu, "24 Kasım tarihinde yerel bir gazetede verdiğim mülakatta, bunun etik bulmadığımı ahlaki bulmadığımı, çünkü benim adaylığım ortada iken benim adaylığım kesinleşmişken, böyle bir adaylığın söz konusu olmayacağını söylemiştim. Onu bu tarihlerde Zeki Toçoğlu'nun aday olarak karşıma çıkmasını, doğru bulmadığımı ifade etmiştim. Şimdi bu gerçekleşti, kesinleşti. Bu noktada söyleyeceğim şudur: İktidar partisi muhalefete göre, aday belirlemez. İktidar partisi kendi yolunda devam eder. Kendilerinin yaptırdıkları anketlerden benim çıktığım söyleniyor. Bizim de yaptırdığımız anketlerde Sakarya'da biz 19 Mart akşamı bu şehrin 15 yıldır kaybolan yıllarını telafi etmek için arkadaşlarımızla beraber birlikte bu şehrin yönetimine halkımız bizi getirecek. Sakarya'nın sokakları ve caddeleri bize bunu söylüyor. Aylardır teamül yoklaması yapanlar, anketler sonuçlarından dolayı bizi engellemek için amcamızın oğlunu karşımıza çıkardılar. Olay bundan ibarettir" dedi.

Toçoğlu ailesinin kendisini desteklediğini ifade eden MHP Enver Toçoğlu, "Aile büyüklerinin hepsi hiç tereddüt etmeden yüzde 95 hepsi bizim yanımızdalar. Bunu doğru bulmadılar. Bunun yanlış bir hareket olduğunu söylediler" diye konuştu. Zeki Toçoğlu ile kendisinin çok farklı olduğunu kaydeden Enever Toçoğlu, "Zeki Toçoğlu burada 10 yıldır belediye başkanlığı yapıyor. Serdivan halkı ve biz tanıyoruz. Bizimle Zeki Toçoğlu'nun insan severliğimiz, insanlara yardım anlayışımız çok farklı. Zeki de onlar biraz daha geriden gelir. O noktada Zeki ile biz arasında çok fark var. İnsanlara yakşım açısından, hizmet açısından, icraat adamlığı bakımından aramızda çok farklar olduğunu söyleyebilirim" dedi.

AK parti'nin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise adaylığıyla ilgili olarak, "Benim için gurur verici bir şey. İnşallah ben de partime layık olmaya çalışacağım. Ben 10 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum bu ilde. Partim nerde görev verirse, orada görev alacak bir insanım. Onun dışındaki işlerle çok da ilgili değilim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*