"AK Parti zayıflarsa TEMİZLİK durur"

  • Giriş : 26.01.2009 / 12:14:00
  • Güncelleme : 26.01.2009 / 13:10:45

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, yerel seçimlerde AK Parti'nin oyunu artıramaması halinde temizlik harekatının durabileceğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Turizm Otelcilik Meslek Lisesi'nde yapılan tanıtım toplantısına Muğla milletvekilleri Prof. Dr. Yüksel Özden ve Dr. Mehmet Nil Hıdır'ın yanı sıra İl Başkanı Gültekin Akça ve partililer katıldı.

50 KİŞİLİK KATILIM

Yaklaşık 2 bin civarında kişinin katılımı ile gövde gösterine dönüşen aday tanıtım toplantısında başka partilerden AK Parti'ye katılan yaklaşık 50 kişilik bir gruba rozetleri takıldı.

'SÖZÜN BİTTİĞİ YERE GELDİK'


AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, Fethiye'de sözün bittiği yere geldiklerini kaydetti. Fethiye'de AK Parti bayrağını çekmek için burada bulunduklarını ifade eden Türkan, parti olarak 29 Mart'ta zafer kutlayacaklarını ifade etti.

AK PARTİ ZAYIFLARSA ERGENEKON TEMİZLİĞİ BİTEBİLİR


Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden ise, yerel seçimlerde AK Parti'nin zayıflaması durumunda Ergenekon terör örgütüne yönelik temizlik hareketinin bitebileceğine dikkat çekti.

Yüksel Özden, "Dünyanın yıllar önce başlattığı temizlik hareketi ülkemizde yeni yapılıyor. Demokrasi mücadelesinin kesintisiz devam edebilmesi için yerel seçimlerde oy oranımızı daha yukarı çıkarmalıyız. Parti içerisinde kırgınlıklar var ise bir kez daha düşünsünler. AK Parti zayıflarsa temizlik harekatı da durur." diye konuştu.

ADAYLAR...


Partisinin, Türkiye genelinde 950 ilçe ve 3 bin 500 beldede disiplin ve ilkelerinden taviz vermeden adaylarını tespit ettiğini kaydeden Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır da, bu süreçte aday seçilmediğini sadece tercih edildiğini açıkladı.

Hıdır, "Yarın meydanlarda bizim adaylarımıza karşı ortaya atılacak her iddiada, atılan her iftirada muhalefetin karşısında dava arkadaşlarımız olacak. Biz birbirimizin kuyusunu kazar açığını ararsak karşımızdaki insanların elini güçlendirmiş oluruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Fethiye ve 11 belde belediye başkan adayı tek tek açıklanarak kürsüde partilileri selamladı.

AK Parti'nin belediye başkan adayları şunlar:

"Fethiye Muhsin Eryılmaz, Karaçulha Turhan Kovancı, Kemer Sadettin Abalı, Karadere Yakup Otgöz, Kumluova Ramazan Kaynak, Kadıköy Harun Büyükaydın, Eşen Yusuf Yiğit, Seki Hüseyin Ünal, Çiftlik Halil Doğan, Çamköy Bekir Eser, Göcek Ahmet Ali Dim, Ölüdeniz Ramazan Coşkun."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*