AK Parti'de Dişli'nin istifası bekleniyor

AK Parti'de Dişli'nin istifası bekleniyor.9869
  • Giriş : 26.08.2008 / 04:56:00
  • Güncelleme : 25.08.2008 / 22:02:28

AKP MYK toplantısında Dişli'nin parti yöneticiliğinden istifasını sunması bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, hakkında CHP'nin ortaya attığı “rüşvet” iddiaları ile ilgili MYK'ya bilgi verecek. Dişli'nin MYK toplantısına parti yöneticiliğinden istifasını sunması bekleniyor.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, hakkında CHP'nin ortaya attığı "rüşvet" iddiaları ile ilgili MYK'ya bilgi verecek. Dişli'nin MYK toplantısına parti yöneticiliğinden istifasını sunması bekleniyor.

İmar izni için 1 milyon dolar aldığı iddia edilen AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin, parti içinde oluşan rahatsızlığın artması üzerine parti yönetimi harekete geçti.

DİŞLİ'NİN ZOR MYK'SI

Dişli ile ilgili başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, parti yönetimi sessizliğini korurken, kamuoyuna bir değerlendirme yapmadan önce Dişli hakkında hazırlanan bir rapor, toplanacak ilk MYK toplantısında değerlendirilecek.

Dişli'nin, kendisi hakkında ortaya atılan iddiaları "iftira" diye niteleyerek reddetmesine rağmen, AKP içinde bu açıklamanın yeterli bulunmaması üzerine, Erdoğan'dan gelecek mesaja göre hareket edilmesi kararı alındı. CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına AKP'liler inanmıyor, ancak Dişli'nin de bir "kazançlı ticari faaliyet"te bulunduğu ve bunu yaparken siyasi kimliğini hesaba katmadan hareket ettiği eleştirileri yapılıyor.

DİŞLİ HAKKINDA ARAŞTIRMA

Erdoğan'ın, parti yönetimine, “Dişli ile ilgili değerlendirmede bulunmadan önce, hakkındaki iddialar araştırılsın” talimatı verdiği de kaydediliyor. AKP MYK üyeleri arasından görevlendirilen bir milletvekili Dişli hakkında öne sürülen ve sözü edilen 1 milyon ABD dolarının nereye kime ne amaçla verildiği gerçeğini araştırıyor. Dişli hakkında hazırlanan araştırmanın detayları, Dişli'nin partideki kaderini belirleyecek. Araştırmanın sonucunda Dişli hakkındaki iddiaların asılsız olduğu belirlenirse, bu konuda Başbakan Erdoğan'ın bir açıklama yaparak Dişli'ye sahip çıkacağı belirtiliyor. Aksi bir durum yani CHP'nin iddiaları doğrultusunda bir sonuç çıkarsa AKP MYK'da Dişli'ye, “Hakkındaki iddialar asılsız değil, bundan sonraki karar senin” mesajı verilerek öncelikle parti yönetiminden “ayrıl” mesajı verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*