AK Parti'de 'mıntıka temizliği' atışması

  • Giriş : 26.09.2006 / 00:00:00

AK Parti grubunda, Hakkari'de askerlerin belediyenin işini yapmadığını gerekçe göstererek mıntıka temizliği yapması konusunda farklı görüşler ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularına cevan veren Hakkari Milletvekili Mustafa Zeydan, askerlerin eşleri ve çocuklarının da o beldede yaşayan birer vatandaş olduklarını hatırlattı. Hakkari Belediyesi'nin çok eksikleri olduğunu, yapması gereken işleri yerine getiremediğini belirten Zeydan, ''O konuya eylem demiyorum, 'güzel örnek' diyorum. Asker de nihayet insandır, hanımı da çocuğu da bir vatandaştır. Onlar da temiz mekanda yaşamak ister. Temiz yollarda yürümek ister'' dedi.

Eylemde kullanılan ''Bölücülük yapma, işini yap'' pankartına katılıp katılmadığının sorulması üzerine Mustafa Zeydan, ''Ona ben katılmıyorum. Belediye Başkanı'nın gerek TBMM'de Şemdinli ile ilgili verdiği ifade, gerekse birçok yerde PKK ile ilgili sözleri var. PKK'nın bir örgüt olmadığını ifade ettiği için hakkında soruşturma devam ediyor. Bu bakımdan belki o slogan yazılmıştır. Aslında onun yazılmaması daha faydalı olurdu. Çünkü o temizlik toplantısının içinde vatandaşımız da vardı'' şeklinde konuştu.

Mustafa Zeydan'ın bu sözlerini duyan AK Parti Gaziantep Milletvekili Nurettin Aktaş, arkasında oturan Zeydan'a dönerek, "Mustafa abi, herkesin görüşlerine saygımız var ama demokratik bir ülkede böyle birşey olabilir mi?"diye tepki gösterdi. Bunun üzerine gazetecilerin mikrofon uzattığı Nurettin Aktaş, ''Bugüne kadar cumhuriyet tarimizde belediye görevini yapmadı diye askerlerin temizlik yaptığı vaki midir. Yakışan bir tavır değil. Seçilmiş bir belediye başkanı var. Görevini yapmıyorsa mahkemelerimiz var. O kadar söylerim, yorum yok'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious