AK Parti'de olağanüstü hal

AK Parti'de olağanüstü hal.16326
  • Giriş : 06.06.2008 / 10:11:00

Anayasa Mahkemesi’nin türban kararı üzerine Erdoğan, Portekiz maçına gitmekten vazgeçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti MYK bugün saat 15.00’te olağanüstü toplanıyor. AK Parti’li bakan ve vekillere SMS’le “Ankara’dan ayrılmayın” mesajı gönderildi.

Anayasa Mahkemesi’nin kararından sonra AKP alarma geçti. AKP yönetimi ve hukukçuları kararın açıklanmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat başkanlığında toplandı. TBMM'de 2.5 saat süren toplantıda, erken seçim ve Anayasa Değişikliği başta olmak üzere bütün alternatiflerin değerlendirilmesi, en doğru adımın atılması üzerinde duruldu. Yönetimdeki bazı AKP'liler biran önce erken seçime gidilmesini istedi. Son kararın Erdoğan başkanlığında bugün saat 15.00'de toplanacak MYK'da verilmesi benimsendi.

Erdoğan geziyi iptal etti

Başbakan Erdoğan, bugün İstanbul’da kalıp akşam Cenevre’ye gidecekti. Ancak türban düzenlemesini iptalinden sonra İstanbul ve İsviçre programını iptal etti. Bugün saat 15:00’te AKP MYK olağanüstü toplanacak. Başbakan, yarın oynanacak Portekiz-Türkiye maçına gitmekten vazgeçti. Yine milli maça gitmek için hazırlık yapan AKP’li 18 vekil de geziyi iptal etti.

Dün gece AKP’li vekillere ise ’Ankara’dan ayrılmayın’ mesajı gönderildi. AKP Meclis Grubu’nun gönderdiği SMS mesajında şu çağrı yapıldı: “Sayın milletvekili gelişen olaylar nedeniyle milletvekillerimizin Ankara’dan ayrılmamaları, tüm bakan ve milletvekillerimizin programlarını hafta sonu Ankara’da olacak şekilde yapmaları gerekmektedir.”

GAZETEVATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious