AK Parti'de sürpriz vekil adayı

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Binbaşı eşi Sevda Uyanır'ın ardından bir yarbay da siyaset yapmak için AK Parti'yi tercih etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivas 5. Piyade Eğitim Komutanlığı'ndaki görevinden istifa eden İsmet Serttaş, dün AK Parti Sivas İl Başkanlığı'na giderek adaylık başvurusunu yaptı.

Sakarya 1'inci Tugay Komutanlığı'nda görevli Binbaşı Osman Uyanır'ın eşi Yüksek Mimar Sevda Uyanır, önceki gün AK Parti'ye müracaat etmişti.

Yarbay İsmet Serttaş, adaylık başvurusunun ardından yaptığı açıklamada AK Parti'yi tercih etmesinin sebebini anlattı. AK Parti iktidarı döneminde ekonomi ve sosyal alanda ülkenin ileri gittiğini söyleyen Serttaş, son zamanlarda ülkede bir gerginlik oluşturulmaya çalışıldığını kaydetti. Türkiye üzerine oynanan senaryoları ortaya çıkararak ordu-millet kaynaşmasını en üst düzeye getirmek istediğini vurgulayan Serttaş, "Bu maksatla 25 yıldır çalıştığım askerlik görevinden yarbay olarak istifa ettim. Dünya görüşü olarak kendimi yakın gördüğüm AK Parti'den milletvekili aday adayı oldum." dedi. Silahlı Kuvvetler'de edindiği devlet deneyimini sivil olarak değerlendirmek istediğini de kaydeden Serttaş, AK Parti ile ülkenin istikrara kavuştuğunu anlattı. 59. hükümet döneminde başlatılan reformların devam ettirilmesini isteyen Serttaş, şunları söyledi: "Ülkemizin demokratikleşme sürecinin tamamlanması, başlatılan reformların sürdürülmesi ve son yıllarda yukarı doğru tırmanan ekonominin olumlu yüksekliğinin devam etmesi için istikrar unsurunu korumamız gerektiğini düşünüyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious