AK Parti’de vekillere Kürt turizmi

AK Parti’de vekillere Kürt turizmi.23477
  • Giriş : 14.06.2009 / 22:29:00

Özbek, Meclis tatile girdiğinde AKP'nin Kürt olmayan milletvekillerini gruplar halinde doğu ve güneydoğuya götürerek, "Kürt sorunuyla tanışmalarını" sağlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polisle sürekli karşı karşıya gelen eylemci Kürt çocuklarına yönelik "taş atma tüylütop at" kampanyası çerçevesinde Hakkâri'de çocuklara 1000 badminton (tüylütop) dağıtan AKP Hakkâri Milletvekili Abdulmuttalip Özbek, yeni bir girişim daha başlattı.

Özbek, Meclis tatile girdiğinde AKP'nin Kürt olmayan milletvekillerini gruplar halinde doğu ve güneydoğuya götürerek, "Kürt sorunuyla tanışmalarını" sağlayacak.

Özbek, Kürt sorununun çözümüne yönelik adımlar çerçevesinde planladığı projesini Taraf'a anlattı:

Önce AKP grubu harekete geçmeli

"Sorunun çözümü için sorunun tarafları konumundakiler biraraya gelmeli. Şehit annesi çocuğu ile dağda öldürülenin yakınları tanışıp acılarını paylaşabilmeli. Şimdi ilk olarak bu yolda AKP grubu harekete geçmeli. Kürt olmayan, sorunu uzaktan bilen milletvekilleri sorunu yerinde görmeli. Meclis tatile girdiğinde ben milletvekili arkadaşlarımı gruplar halinde bölgeye götürmeyi planlıyorum.

Doğu ve güneydoğuda milletvekili arkadaşlarımız gidip, sorunu bizzat gözlemlesin. Orada, yaşanan bunca yıllık çatışmanın tarafı ve mağduru konumundaki analarla, çocuklarla, babalarla görüşsünler. Valiyi, DTP'li belediye başkanını, polisi dinlesinler.

Bizi de Batı illerine götürsünler

Ben bu sorunun çözümünde söz sahibi olması gereken Meclis düzeyinde bir adım atıyorum. Ayrıca Meclis'teki biz bölge milletvekillerini, batılı milletvekili arkadaşlarımızın da aynı şekilde kendi illerine, bölgelerine götürmeleri için çağrı yapıyorum. Bizim de oraların gerçeğini, oralardaki bize ait duygu ve düşünceleri bizzat görmeye ihtiyacımız var. Süreç içinde MHP'li CHP'li dahil tüm vekiller için bu ziyaretler yapılmalı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*