AK Parti'de yeni görev dağılımları yapıldı

AK Parti'de yeni görev dağılımları yapıldı.7245
  • Giriş : 06.10.2007 / 02:30:00
  • Güncelleme : 05.10.2007 / 23:09:25

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkanlığı Başkan Yardımcıları belirlendi. Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Dış İlişkiler Birimi Koordinatör Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamada, görevlendirmenin, AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Birim Başkanı ve Dış İlişkiler ve Dış Temsilciliklerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış'ın teklifi ve Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oluruyla yapıldığı belirtildi. Buna göre, Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Genel Merkezi Dış İlişkiler Birimi Koordinatör Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Çavuşoğlu, ayrıca yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarından, KKTC ve TBMM grup, komisyonları ve dostluk gruplarından sorumlu olacak.

İstanbul Milletvekili Canan Kalsın; 41 ilin Dış İlişkiler İl teşkilatları, Uzak Doğu, Pasifik Bölgesi ve Kadın Kolları ile ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı,
İzmir Milletvekili Taha Aksoy; 40 ilin Dış İlişkiler İl Teşkilatları, Türk ve İslam Dünyası, Rusya, Çin ve Orta Doğu'dan sorumlu Başkan Yardımcısı,
Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu; AB ve AB Kurumlarından sorumlu Başkan Yardımcısı olurken,
İstanbul Milletvekili Nursuna Memecan; ABD, Kanada, Latin Amerika ve AK Parti'nin yurt dışı imajından sorumlu Başkan Yardımcısı,
İstanbul Milletvekili Özlem Türköne; Avrupa, Uluslararası Kuruluşlar, Afrika ve Gençlik Kolları ile ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı görevlerine getirildi.

Dış İlişkiler Başkanlığı Danışma Kurulu üyeliğine de Şaban Dişli, Abdülkadir Emin Önen, Alaattin Büyükkaya, Aşkın Asan, Bülent Arınç, Cevdet Yılmaz, Hasan Murat Mercan, İrfan Gündüz, Mehmet Zafer Üskül, Mevlüt Çavuşoğlu, Vahit Erdem, Yaşar Yakış, Zeynep Dağı, M. İhsan Aslan, Ömer Çelik, Reha Çamuroğlu ve Serap Yaşar getirildi.

Bu arada Bağış, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı'nın iktidarları döneminde birçok başarılı işlere imza attığını belirterek, ''Şimdiye kadar gerçekleştirilen işlere ek olarak, yeni yapılanmamızla, AK Parti'nin gerek yurt dışında gerek yurt içinde dış politika alanındaki çalışmaları hızlandırılacak, genel dış politika perspektifimizdeki proaktif dış politika anlayışı güçlendirilecektir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious