AK Parti'den aday olamayanların akıbeti

AK Parti'den aday olamayanların akıbeti.11809
  • Giriş : 15.02.2009 / 00:34:00
  • Güncelleme : 14.02.2009 / 23:28:44

Erdoğan’ın görev vermediği belediye başkanları ile ilgili görüşlerinin netleşmeye başladığı belirtiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Öcalan ve Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç'in yapılan kamuoyu çalışmalarında yüksek oy aldıkları ve bundan dolayı parti tarafından önemli görevlendirmelerde bulunulacağı öğrenildi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın Ankara Esenboğa Havalimanında ''Gençlik Meclisi Başkent Staj Programı'' öğrencilerini kabul ettiği görüşmede bu konuyu dile getirerek:  'Üç dönem belediye başkanlığı yaptığımız arkadaşımızı, fevkalade bir durum olmadığı sürece 4 dönem yapmayacağız dedik. Nitekim bu konuda parmak sayılarını geçmek 3 dönem yapıp da 4 dönem yapma durumunda olan birçok arkadaşımızı bu dönem yapmadık. İstanbul'da Esenler, Eyüp buradaki arkadaşlarımız başarılı arkadaşlarımız. Kamuoyu araştırmaları yüksek olan arkadaşlarımız ama biz onları siyasette daha farklı alanlarda değerlendirmeyi düşündüğümüz için böyle bir karar verdik.' açıklamasını yaptı.

Seçim sonrası kurulması planlanan ve altyapı çalışmalarının tamamlandığı 'Yerel Yönetimler Bakanlığı' tecrübeli siyasetçilerden özellikle istifade edilecek nokta olarak belirlendi.

 Esenler Belediye Başkanı Mehmet Öcalan ve Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç'in bu bakanlıkta önemli görevler alacağı iddia edildi. da bu bakanlıkta önemli bir göreve getirileceği ve başarılı çalışmalarını bürokraside devam ettirmesi için kendisine teklif götürüleceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*