AK Parti'den Bahçeli'ye sert cevap!

AK Parti'den Bahçeli'ye sert cevap!.9818
  • Giriş : 07.04.2009 / 20:00:00
  • Güncelleme : 07.04.2009 / 18:23:48

AKP, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin bugün TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmayı değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, ''Sayın Bahçeli'yi, Türkiye'nin uluslararası alanda yükselen yeni gücünü algılayarak, ülkemizin içte ve dışta milli menfaatlerine hizmet edecek çizgide, sorumlu siyaset yapmaya davet ediyoruz'' dedi.

Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmayı değerlendirdi.

Abdülkadir Aksu, şunları kaydetti:

''Bugün grup konuşması sırasında, NATO Genel Sekreteri seçimini bahane ederek, Davos'ta Sayın Genel Başkan ve Başbakanımızın tutumuna ilişkin 'Şişirilen balon' benzetmesi yapan Sayın Devlet Bahçeli'nin bu tavrını sorumlu siyaset anlayışı ile bağdaştırmak mümkün değildir.

Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Davos'ta onurlu bir ülkenin onurlu insanlarının haysiyetini koruyan bir dik duruş sergileyerek, milli menfaatlerimize ve Türkiye'nin uluslararası konjonktürde yükselen rolüne uygun davranmıştır. Böyle bir milli meselenin, basit iç siyaset yapılması son derece yanlıştır.

Sayın Bahçeli'yi, Türkiye'nin uluslararası alanda yükselen yeni gücünü algılayarak, ülkemizin içte ve dışta milli menfaatlerine hizmet edecek çizgide, sorumlu siyaset yapmaya davet ediyoruz. Konuyu da yüce Türk Milletinin takdirine bırakıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*