AK Parti'den CHP'ye '100 kara' tepkisi

  • Giriş : 23.12.2006 / 00:00:00

Tokat il ve İlçe Belediye Başkanlarının katıldığı İl Danişma toplantısında konuşan Tokat İl Başkanı Boyraz, CHP'nin bastırdığı 'AK Parti'nin 100 karası' adlı kitaba sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Tokat İl Başkanı Mustafa Boyraz, İl Danışma Meclis toplantısında, CHP'nin "AK Parti'nin 100 karası" adı altında çıkardığı kitaba değinerek, "Allah aşkına neymiş 100 karamız? Ben size soruyorum, CHP'nin Türkiye siyasetine ve ekonomisine bir katkısı var mı?" dedi. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclis toplantısına, Tokat il ve ilçe belediye başkanları, parti yöneticileri ile partililer katıldı.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Boyraz, bürokrasiye dikkat etmeleri konusunda partilileri uyararak, "Başbakanımız'ın bile dertlendiği, hantal, yeniliklere kapalı ve gücü kendilerinde telakki eden bu yapılara dikkatinizi çekmek istiyorum. Sakın bürokratların hizmetlerimizi engellemelerine, gölgelemelerine, oyalamalarına izin vermeyiniz. Onların yaptıkları hatalar, iktidarların hatası olarak görülmektedir. Zaten onların halka hesap verme gibi zorunlulukları da yok. Her dönem siyasetçileriyle çalışmış bu adamların bizi yanlış yola sevk edeceklerini aklımızın bir köşesinde bulundurmalıyız. Yanlış, yanlı, tutarsız, liyakatsiz, yeteneksiz, tek yeteneği siyasilere şirin görünmek olan bürokratların arkasında hiçbir AK Parti'li arkadaşım duramaz. Durmamalı da. Bizim bürokrasiye değil, bürokrasinin AK Parti'nin hızına ayak uydurması lazım" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce 11 Mart'ta erken genel seçim söylemlerine yönelik de açıklamalarda bulunan Boyraz, "Bakın birileri çıkıp Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce erken genel seçim yapılsın. Yoksa ülkede gerginlik çıkar' demiş. Belki de baraja takılmanın ruhsal kaosunu yaşamaktalar. Hele birileri çıkıp 'AK Parti'nin 100 karası' diye bir kitapçık çıkartmışlar. Allah aşkına ne imiş 100 karamız? Ben size soruyorum CHP'nin Türkiye siyasetine ve ekonomisine bir katkısı var mı? Soruyorum pişkin pişkin konuşan ana muhalefet vekillerine; sizin Türkiyede bir eseriniz, çakıl taşınız var mı? Siz hala birilerinin kan ve gözyaşından beslendiği gibi sizde kaostan, kargaşadan ve antidemokratik yollardan medet umuyorsunuz. Bırakın bu yolları. Yüce Türk milletinin iradesine saygılı olmayı öğrenin artık" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious