AK Parti'den CHP'ye çok sert yanıtlar

AK Parti'den CHP'ye çok sert yanıtlar.6832
  • Giriş : 09.01.2009 / 07:00:00
  • Güncelleme : 09.01.2009 / 00:04:11

AK Parti Grup Başkanvekilleri Baykal'ın suçlamalarına sert cevap verdi ve şu önemli soruyu sordu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Grup Başkanvekilleri Nihat Ergün ve Bekir Bozdağ, Ergenekon operasyonlarına ilişkin açıklama yaptı. Ergün, Deniz Baykal'ın suçlamalarına çok sert cevap verdi. Ergün'ün açıklamaları şöyleydi:

Herkes yasalara saygılı olmalıdır. Yasalar herkes içindir ve herkes için eşit uygulanmaktadır. Birileri bir görevde bulunmuş diye onu kanunların dışında tutmak gibi bir şey sözkonusu olamaz. Şüphelilerin polis ve jandarmaların uygulamalarından övgüyle söz etmektedir.

Sayın Baykal'ın uzun zamandır yargıyı tehdit eden bir role soyunması manidardır. Sayın Baykal, Ergenekon davasında açıkça taraf haline gelerek hükümeti suçlu göstermeye çalışıyor.

Anayasa, görülen bir dava ile ilgili davanın seyrini etkileyecek şekilde açıkça beyanda bulunmayı açık bir şekilde yasaklamıştır. Bu dava sürecinde açıkça görülüyor ki Anayasanın ilgili maddeleri sayın Baykal tarafından açıkça ihlal edilmektedir. Tehdit etmeyin şantaj yapmayın Sayın Baykal..

Merak etmeyin sizi kimse dinlemiyor. Sizin dinlenecek görülecek şeyleri halk açık bir şekilde görüyor. Bırakalım yargı tahat çalışsın ve adalet tecelli etsin. Kendi diktalarını topluma dayatmak isteyenler cezasız kalmasın. Kimse halkı silahlı isyana teşvik etmek istemesin. Sivil veya asker kimsenin evinde cephaneler çıkmasın. Ormanlara atılan silahlar olmasın. Kimse devlete ait gizli bilgi ve belgeleri ele geçirilmesin. Kimse devleti ele geçirmeye kalkışmasın. Kimse faili meçhul cinayete kurban gitmesin.

Bu davada hukuk işlemektedir. Sayın Baykal belli ki hukuk devleti ilkesinden rahatsızdır. Yasaların herkese eşit uygulanmasından rahatsız. Sormak istiyoruz. Baykal, nasıl bir cumhuriyet hayal ediyor. Sizi rahatsız eden nedir? Dün sizi panik halinde gördük. Ergenekon virüsünün size de bulaşmasından mı korkuyorsunuz? Belgesel film için aktardığınız paranın başka yerlerde kullanıldığından mı korkuyorsunuz? Yanlış adamları mı finans ettiniz?

1990 yılındaki Sayın Baykal'a ne oldu? O zaman çeteler araştırılsın diyen Baykal ve arkadaşları nerede? Biz kendisinin o dönemdeki halini arıyoruz.

Biz Baykal'ın ve arkadaşlarının dinleme iddilarını gördük. Meclis'te de komisyon kurduk. Kendi partililerinin odalarına dinleme cihazlarını kendilerinin koyduğunu düşünüyoruz. Kendileri birbirlerini dinliyor. Sonrada bizi dinliyorlar diye ortaya bağırıyorlar.

Şüphelilere neden gözaltına alındıklarını savcılar açık bir şekilde söylüyor. Bunun aksini etmek konuyu sulandırmak ve etkisini azaltma girişimidir.

Kuvvet komutanlarının eşlerinin gözaltına alınan emekli orgenerallerin eşleri tarafından ziyaret edilmesi gayet normaldir. Kim kimi ziyaret ediyor bu önemli değildir. Bunlar moral ziyaretleridir.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*