AK Parti'den çok farklı bir yol haritası!

AK Parti'den çok farklı bir yol haritası!.14206
  • Giriş : 30.12.2008 / 17:24:00

29 Mart 2009 yerel seçimleri yaklaşırken partiler ve aday belirleme çalışmalarında artık sona yaklaşılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özellikle Büyükşehir belediyelerinde partisinin adaylarını açıklamayı ertelemesi çeşitli tartışmalara neden olurken sürpriz bir haber İstanbul'da Şişli'den geldi.

Şişli'de rekabet edebilecek aday arayışına giren CHP ve ANAP, DSP'ye geçen Sarıgül'ün Şişli'deki nüfuzuna son vermek için çareyi medyatik isimlerde arayadursun, AKP'nin çok farklı bir yol haritası izleyeceği öne sürülüyor.

ŞİŞLİ İÇİN ELAZIĞLI ADAY

Şişli seçmeninin Sarıgül'e neden oy verdiğinin analizini yapan AKP, bugüne kadar çok dile getirilmemiş bir ayrıntıyı satır aralarından çıkardı. Parti teşkilatı, ilçenin seçmen yapısının, ya da daha doğrusu Sarıgül'ü iki dönemdir yerel yönetime taşıyan ana seçmen kitlesinin, nüfus sayıları ve çevrelerini de etkilemeleri bakımından önemli bir kitle olan Mustafa Sarıgül'ün hemşehrileri, yani Erzincan İliçli seçmenler olduğu gerçeğinden hareket etti.

SARIGÜL'ÜN YAKIN AKRABASI

Kurtuluş, Feriköy, Pangaltı, Mecidiyeköy, Gülbağ, Gayrettepe gibi Erzincanlıların ağırlıklı olduğu mahallelerin oyunu alabilecek bir isim belirlediği öne sürülüyor. AKP'nin, hem Erzincanlıları sol partiye oy vermekten kurtarmak hem de hemşerilik bağlarını yitirmeyecekleri bir belediye başkanı çıkarmak için Mustafa Sarıgül'ün çok yakın akrabası olan bir isim belirlediği kaydediliyor.

KİM BU AKRABA?

AKP Şişli Belediye Başkanlığı için adı geçen ismin Ahmet Müfit Cengiz olduğu belirtiliyor. Şişli Belediye Başkanı Sarıgül ile kuzen olan, Şişli'deki seçmenler, özellikle de Erzincanlılar üzerinde büyük etkisi olduğu bilinen Cengiz'in, AKP'nin kurucu teşkilat başkanlığının yanı sıra Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı ile Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği'nde uzun yıllar yöneticilik yaptığı biliniyor. Erzincanlıların yakından tanıdığı ve sevdiği bir isim olan Ahmet Müfit Cengiz, Mustafa Sarıgül'ün de dayısının oğlu.

SARIGÜL'ÜN ÇEKİNDİĞİ TEK İSİM

Mustafa Sarıgül'ün, Şişli'de karşısına çıkacak adaylar konusunda en çekindiği tek isim olduğu ifade edilen Cengiz'in, 2002 milletvekili seçimleri sırasında Şişli'deki seçim afişlerinin belediye görevlilerince indirildiğinin bilinmesi de bu iddiayı güçlendiriyor.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*