AK Parti'den DTP'ye çağrı

AK Parti'den DTP'ye çağrı.14143
  • Giriş : 24.07.2007 / 13:54:00

Konya İl Merkezi'nde toplanan AK Partili'ler, birlik çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Konya İl Başkanı Faruk Dügen, AK Parti'den seçilen 13 milletvekili ile birlikte il binasında düzenlediği basın toplantısında, bugüne kadar milletin emaneti olarak gördükleri iktidarda hiçbir zaman rehavete kapılmadıklarını, bundan sonra da aynı ciddiyetle çalışacaklarını söyledi.

DTP'DEN ÜMİTLİ

AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, AK Parti'nin Güneydoğu ile birlikte ülkenin önemli bölümünde birinci parti olduğunu, insanların ortak yaşam iradesinin seçime yansıdığını düşündüğünü söyledi.

Güçlü, ''DTP bir Türkiye vizyonu çizmeli ve bölücülük hareketlerine karşı olduğunu söylemelidir. Türk milliyetçiliği, milletin birliği açısından çözüm üretmektir. Mecliste bölgesel sorunların çözümü için birlikte hareket edilmesi gerekiyor. Bu noktada AK Parti olarak bize de önemli görevler düşüyor.''

DTP'li milletvekillerin parlamentoya girmesinin bir tedirginlik yaratıp yaratmadığına ilişkin bir soru üzerine Güçlü, ''Bu noktadan sonra DTP bir kısım söylemlerine devam ederse dikkatli politika izlemezse hepimiz için tedirginlik ortaya çıkar. Tabiki bir kaygı taşıyoruz'' dedi.

Güçlü, ''Ümitliyiz. DTP, daha sorumlu hareket etmelidir. Mesela, son günlerdeki açıklamalar çok yanlış. Bu noktadan sonra bölünme talebi toplumda çok büyük infiale yol açar. Sorun değil çözüm üreten olmalılar.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious