AK Parti'den genç işadamlarına davet

  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından genç işadamlarına yönelik yeni bir çalışma başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti İl Başkanlığı, Genel Merkez tarafından yürütülen politikaları tüm toplum katmanlarına yaymak amacıyla İl Ekonomik İşler Başkanlığı'na bağlı olarak Genç İşadamları Komisyonu'nun kurulması için çalışmalara başladı.

Özellikle ekonomi politikalarının değerlendirilmesi ve yeni projeler üretilmesi için haftalık toplantılarla bir araya gelecek AK Parti Genç İşadamları Komisyonu, üyelerinin yanı sıra akademisyenlerden ve uzmanlarından alacağı görüşler doğrultusunda alacağı kararları hem kamuoyuyla hem de milletvekilleriyle paylaşacak.

Ekonomik İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sedat Yalçın'ın koordinasyonunda yürütülecek çalışma 3 aşamadan oluşacak. Birinci aşamada, AK Parti Genel Merkez Ekonomik İşler Başkanlığı'na iletilmek üzere ekonomi alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ile 3'er aylık periyotlarla buluşularak gündemde yer alan ekonomik konular değerlendirilecek.

İkinci aşamada, genç işadamlarına yönelik bir 'beyin fırtınası' çalışması yapılacak. Bu çalışma çerçevesinde, gündemde yer alan ekonomik sorunların değerlendirilmesi ve bu sorunlar üzerine projeler üretilmesi ve sinerji oluşturulması amaçlanıyor. Projenin son aşamasında ise Sivil Toplum ve Genç İşadamları Komisyonu kararları ve raporları siyasi platforma taşınacak.

Komisyon Başkanlığı'nı Sedat Yalçın yürütecek. Ekonomik İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olan Yeminli Mali Müşavir Sedat Yalçın'ın başkanlık edeceği komisyonun çalışmaları milletvekillerinin yanı sıra AK Parti Genel Merkez Ekonomik İşler Başkanlığı'na da rapor olarak sunulacak.

Genç İşadamları Komisyonu, AK Parti Hükümeti tarafından uygulanan ekonomik model ve sonuçlarının yanı sıra, mevcut ekonomik programı geliştirici öneriler, sektörel bazda sosyal politika analizleri gibi konularla birlikte tarım, sosyal güvenlik, vergi sistemi ve bankacılık sektörü gibi ekonomi dünyasını yakından ilgilendiren çok farklı alanlarda yeniden yapılanma sürecine katkı sağlamaya çalışacak.

Genel ve yerel ekonomik sorunlar hakkında bilgi birikimi, görüşü ve duyarlılığı olan 40 yaş ve altındaki genç işadamlarına seslenen İl Başkan Yardımcısı ve Genç İşadamları Komisyonu Başkanı Sedat Yalçın, AB sürecinde geleceğin Türkiye'sini oluşturmak için politikaların ve kurumsal yapının yeniden düzenlenmesi aşamasında söyleyecek sözü ve paylaşacak projesi olan tüm genç işadamlarını bu platformda buluşmaya davet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious